UWAGA!

To był dobry sezon

 
Elbląg, Dworzec w Tolkmicku - wymarzona scenaria na wieczorny seans filmowy (fot .Piotr Ćwikliński z konkursu" Fotka Miesiąca")
Dworzec w Tolkmicku - wymarzona scenaria na wieczorny seans filmowy (fot .Piotr Ćwikliński z konkursu" Fotka Miesiąca")

W okresie letnim turyści odwiedzali Tolkmicko i okolice bardzo chętnie. Mogli wybrać się w podróż koleją nadzalewową, na żeglarzy czekała marina, a na plażowiczów smaczna, smażona rybka. Burmistrz Andrzej Lemanowicz zapewnia, że atrakcji jest wiele, a w planach są kolejne inwestycje, które ucieszą turystów, ale i mieszkańców.

- W tym roku nam się udało – przyznaje Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka. - Nowa marina przyjmowała godnie żeglarzy, którzy przypływali do nas z wielką chęcią. Turyści, którzy przyjeżdżali pociągiem mogli skorzystać z plaży, zjeść smaczną rybę w nowootwartej restauracji. I jestem przekonany o tym, że z roku na rok gości będzie coraz więcej.
       Tolkmicko planuje bowiem kolejne inwestycje, które ucieszą turystów, ale i mieszkańców.
       - Przed nami duże wyzwania – mówi burmistrz Lemanowicz. – Stajemy przed budową ratusza. Mam nadzieję, że w tym lub w przyszłym miesiącu podpiszemy umowę z wykonawcą. Będziemy także budować targowisko miejskie – kontynuuje. - Oprócz miejsc do handlowania, będzie bardzo duży parking, który przyda się turystom.
       Turyści, którzy goszczą w Tolkmicku z chęcią widzieliby możliwość podróży drogą wodną do Krynicy Morskiej. Władze też o tym myślą.
       - Będziemy się starali od przyszłego roku uruchomić połączenie z Krynicą Morską tak, by każdy turysta, o każdej porze dnia mógł w jedną i w drugą stronę przepłynąć – zapewnia Andrzej Lemanowicz. – Chcemy, by pływał tramwaj wodny. W tej chwili prowadzimy rozmowy tak, by na przyszły sezon, od maja mogły te połączenia ruszyć.
       Jest też oferta kulturalna.
       - Z roku na rok bogatsza – mówi burmistrz Tolkmicka. - Dobrym przykładem może być rekonstrukcja bitwy morskiej w Suchaczu. Ponadto od kilku lat teatr wystawia w naszych miejscowościach jakąś sztukę. W sobotę (8 września) przyszła kolej na kino, czyli na dworcu w Tolkmicku  wyświetlony został film z muzyką graną „na żywo”. Zainteresowanie było bardzo duże. Organizatorzy przygotowali 100 miejsc i wszystkie były zajęte, a dodatkowo ludzie też stali. No, ale co się dziwić, film, piękna muzyka i sceneria, pogoda idealna.
       Trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej 503. To powoduje, że dojazd do Tolkmicka, ale i innych miejscowości w gminie jest utrudniony.
       - Droga to podstawa, bo trudno mówić, że ktoś będzie chciał tu inwestować w pensjonaty, nowe hotele, jak nie będzie mógł dojechać – stwierdza burmistrz Lemanowicz. – Jednak prace drogowe nie będą trwały wiecznie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ale. .. na stronie spółki ARIVA jest cennik i regulamin. Natomiast Kolej Nadzorować NIE HONORUJE zniżek ustawowych.
 • Jeszcze tylko zeby dworzec przeszedl remont. I trzeba wysiedlic z tego budynku ludzi.
 • A kiedy powstanie plan zagospodarowania gminy? Kiedy przestanie się pozwalać na budowanie domów gdzie popadnie i dewastację przez to krajobrazu będącego jedną z najważniejszych atrakcji Wysoczyzny Elbląskiej??? Do roboty! Jaką atrakcją będzie wybudowanie ratusza w Tolkmicku? Proszę szanownej władzy, jeszcze długa droga przed Wami. Mam nadzieję, że zakończona naprawdę godnie i z pożytkiem dla wszystkich. PS Nareszcie coś się dzieje z tą 503 :-)
 • Tolkmicko idzie do przodu, kolosalne zmiany w zarządzaniu, ciągle innowacyjne projekty w realizacji - brawo Burmistrz !!!!!
 • inwestuje się wtolkmicko, aco z suchaczem?od lat brak jakichkolwiek inwestycji. było dużo szumu na temat swietlicy i na tym staneło. czy gmina tolkmicko -to tylko tolkmicko?
 • A pani burmistrz Fromborka poza promocją samej siebie nic nie robi. Nie ma mariny, ciężkie pieniądze na ten projekt poszły w błoto, Kolej Nadzalewowa nie dojeżdża do Fromborka, bo szkoda było parę groszy nie mówiąc o braku plaży. O przepraszam gmina wybuduje drogę dojazdową do działek pana Ciacha (w ramach rewitalizacji miasta). Widać po wyborach szybko zapomina się o obietnicach.
 • NATYCHMIAST ZLIKWIDOWAĆ SKUP ZŁOMU PRZY DWORCU KOLEJOWYM. !!!!! Przecież jest wyremontowana droga, ładne klomby, zabytkowy dworzec a tu. .. .. brud i smród.
 • proboszcz tolkmicka - człowiekiem roku -brawo !!!
 • drogi burmistrzu wszystko fajnie ale zrob cos z asfaltem na ul. jagiellonskiej bo to jest tragedia zeby przez 20 lat kawalka drogi nie zrobic nie szkoda panu zawieszenia? mieszkancy ul. jagiellonskiej bardzo prosza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jagiellonczyk(2012-09-11)
 • Gratulacje za dobrą robotę. Gdyby wszyscy włodarze chcieli tak wykorzystać swoje możliwości. .. ..
 • po czynach, po czynach ich poznamy, bo słów padło dużo. .. .
 • co to za kolej jeżdżąca kilka kółek przez dwa m-ce wakacji ? poza tym słusznie ktoś już napisał, cennik i ulgi powinny obowiązywać, czy ktoś nad tym panuje ?
Reklama