UWAGA!

To był fałszywy alarm bombowy (aktualizacja)

2019-01-29
Aktualizowany 2019-01-29 17:53
 
Elbląg, To był fałszywy alarm bombowy (aktualizacja)
(fot. Michał Skroboszewski)

Ewakuacja pracowników i klientów w elbląskim Kauflandzie - tak wyglądała sytuacja w markecie dziś (29 stycznia) o godz. 14. Policjanci otrzymali bowiem informację, że na terenie sklepu został podłożony ładunek wybuchowy. Informacja została wysłana drogą mailową. Na miejscu pracowała policyjna grupa pirotechniczna oraz strażacy. Po przeszukaniu terenu okazało się, że był to fałszywy alarm. I nie jedyny dziś w kraju. Podobne akcje przeprowadzono w Kauflandzie m.in. w Pile i w Toruniu. Zobacz zdjęcia.

Elbląscy policjanci odebrali dziś maila o podłożonym w Kauflandzie ładunku wybuchowym. Podobne informacje ktoś wysłał do innych komend w kraju. Rozpoczęło się więc wielkie szukanie. Alarmy bombowe, choć zwykle okazują się fałszywe, wywołują działania służb. Każdy bowiem sygnał musi zostać sprawdzony.
       Należy pamiętać, że za wywołanie fałszywego alarmu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności (art 224 a Kodeksu Karnego: "Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8").
       W tym tygodniu to już drugi fałszywy alarm bombowy w naszym mieście. W poniedziałek (28 stycznia) - również z powodu informacji mailowej - ewakuowano budynek Urzędu Miejskiego. Ładunku wybuchowego nie znaleziono. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia żartownisiów.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama