UWAGA!

To było dwa lata temu...

Dzisiaj mijają dwa lata od historycznej wizyty w Elblągu papieża Jana Pawła II.

6 czerwca 1999 roku papież celebrował nabożeństwo na elbląskim lotnisku. Na miejsce przybyło wtedy około 300-ta tysięcy wiernych z diecezji elbląskiej oraz pątnicy z Kaliningradu i Niemiec. W homilii papież przypomniał postaci świętych i błogosławionych ziemi elbląskiej: świętego Wojciecha i błogosławionej Doroty.
     - Wy przejęliście to duchowe dziedzictwo. Należy chronić, rozwijać i budować przyszłość tej ziemi i kościoła elbląskiego - powiedział papież, zwracając się do wiernych.
     W rok po wizycie Ojca świętego w Elblągu, na wzgórzu św. Anny w Parku Traugutta stanął pamiątkowy Krzyż.
     Za kilkanaście dni, 23 czerwca, odsłonięty zostanie pomnik Papieża Jana Pawła II. Autorem monumentu jest profesor Wawrzyniec Samp z Gdańska. Postać papieża, niejako "ruszającego w drogę", odlana z brązu, będzie naturalnych rozmiarów. Stanie na granitowych cokołach. U stóp papieża znajdzie się stylizowane serce, symbolizujące Jego wizytę w mieście. Pomnik stanie nieopodal elbląskiej katedry.
     Po dwóch latach, w miejscu ołtarza, na lotnisku pozostało jedynie kilka betonowych elementów, które wówczas wspierały jego konstrukcję. Ziemia, z której usypano kopiec, została natomiast wywieziona.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jan Paweł II nie wspomniał o narodzie Pruskim który wyznawcy wiary Rzymskokatolickiej wymordowali na tej ziemii. W imieniu chrześcijańskiego Boga bestialsko mordowali dzieci, kobiety i mężczyzn: Pomezanii, Pogezanii, Warmii, Natangii, Sambii, Skalowii, Jaćwieży, Nadrowii, Barcji, Galindii oraz Sasinii. 200 tysięczny naród Pruski został poddany eksterninacji i planowemu wymordowaniu przez katolików którym przewodzi Papież w imię Boga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bóg tej ziemii Perkunas(2001-06-06)
 • Nie ulega wątpliwości, że Kościołowi Rzymskokatolickiemu zdażało się zawieść Naród Polski. Nie ulega wątpliwości, że zdarzało mu się przymykać oczy na krzywdę społeczną i polityczną niesprawiedliwości. Nie ulega wątpliwości, że okazywał się czasem niegodny głoszonej przez siebie wiary.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Norman Davies(2001-06-06)
 • No cóż, jak ktoś kiedyś stwierdził jesteśmy krajem muzeów i pomników. Jeden pomnik więcej, czy jeden mniej. Jednak myślę, że pożyteczniej byłoby pieniądze włożone w budowę pomnika przeznaczyć na pomoc ubogim i głodującym w naszym mieście i okolicy dzieciom. Ale cóż dysydenci Kościoła wbrew głoszonym naukom myślą inaczej. Niech więc przybędzie jeszcze jeden pomnik w naszym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec(2001-06-10)
 • jeszcze jeden pomnik, jeszcze większy, jeszcze okazalszy, jeszcze poteżniejszy - stać nasz bogaty kraj na fanaberie katonarodowców. a może by tak jeszcze postawić pomnik Torqemadzie, Urlykowi von Jungingen ewentualnie jakimś innym wielkim katolikom? A z naszego kraju zróbmy jeden wielki zakon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wierzący inaczej(2001-06-10)
 • a to w zasadzie wszystko jedno
Reklama