UWAGA!

To były bezpieczne wakacje

Na terenie działania elbląskiej komendy policji w te wakacje nie doszło do żadnego tragicznego w skutkach wypadku z udziałem dzieci. - To były naprawdę bezpieczne wakacje – twierdzą stróże prawa.

Elbląscy policjanci od samego początku wakacji prowadzili działania, które miały zagwarantować dzieciom bezpieczny dojazd i powrót z wakacji. Przez cały okres letniego wypoczynku drogówka skontrolowała 50 autobusów wyjeżdżających z dziećmi na letni wypoczynek. W tylko jednym przypadku badanie alkomatem wykazało u kierowcy spożycie alkoholu. W trzech przypadkach policjanci musieli zatrzymać przewoźnikom dowody rejestracyjne ze względu na zły stan techniczny autobusów.
     W czasie wakacji nie zanotowano żadnego utonięcia na kąpieliskach w naszym regionie. Trochę gorzej wygląda statystyka ruchu drogowego. Dzieci do lat 14 w sześciu przypadkach zostały bezpośrednio poszkodowane w wypadkach samochodowych, dwoje zostało potrąconych, a czworo było poszkodowanych jako pasażerowie pojazdów.
     - W okresie tegorocznych wakacji nie stwierdzono wypadków zaistniałych w wyniku zaniedbań ze strony osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci wypoczywających w placówkach letniego wypoczynku - cieszą się elbląscy policjanci.
     Policjanci z sekcji prewencji i ruchu drogowego odwiedzali uczestników grupowego wypoczynku nie tylko po to, aby kontrolować, ale również żeby pouczać. W 14 odwiedzonych placówkach policjanci przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przestępczości nieletnich, odpowiedzialności za popełnione czyny karalne oraz przeciwdziałaniu narkomanii. Aby uatrakcyjnić spotkania organizowano konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
     - Mamy nadzieję, że taki stan bezpieczeństwa najmłodszych podczas tych wakacji jest owocem całorocznej naszej pracy z najmłodszymi podczas spotkań w szkołach - podsumowuje Alina Zając, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama