UWAGA!

To były spokojne święta

Święta Bożego Narodzenia w Elblągu upłynęły spokojnie. Policja nie odnotowała poważnych zdarzeń kryminalnych, nie obeszło się jednak bez wypadków drogowych.

Podczas świątecznego weekendu pełniący służbę policjanci interweniowali 223 razy (co stanowi około 60 procent codziennych interwencji). W tym czasie doszło, niestety, do czterech wypadków drogowych, w których rannych zostało pięć osób.
     W piątkowe popołudnie w Pasłęku kierowca BMW, 18-letni Arkadiusz S., podczas wyjeżdżania z osiedlowej uliczki potrącił pieszą przechodzącą przez jezdnię. Mężczyzna zawiózł poszkodowaną kobietę do Szpitala Miejskiego w Pasłęku, skąd poinformował o zdarzeniu policję. 70-letnia kobieta doznała złamania prawego obojczyka oraz ogólnych potłuczeń ciała i pozostała w szpitalu.
     Kolejny wypadek wydarzył się w Elblągu tego samego dnia. Około godz. 19 na ul. Robotniczej jadący fordem escortem 24-letni Michał Z. potrącił dwoje pieszych, którzy przechodzili przez oznakowane przejście. W wyniku potrącenia kobieta doznała złamania podudzia obu kończyn oraz złamania przedramienia. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń ciała. Jak się okazało, sprawca wypadku odbywa służbę wojskową w jednej z jednostek w Elblągu, sprawa została więc przekazana Żandarmerii Wojskowej.
     Do kolejnego wypadku doszło w Wigilię około godz. 7 w miejscowości Krosno (gm. Pasłek). 75-letni mężczyzna został potrącony przez kierowcę fiata 126p, który uciekł z miejsca wypadku. Sprawca zgubił jednak tablicę rejestracyjną, co pomogło w szybkim ustaleniu i zatrzymaniu kierowcy. Jak się okazało, 40-letni Andrzej B. miał około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Potrącony mężczyzna przebywa w Szpitalu Miejskim w Pasłęku ze stłuczeniem łokcia i łuku żebrowego oraz ze skręceniem stawu skokowego.
     Tego samego dnia około godziny 17 przy ul. Robotniczej w Elblągu doszło do czwartego z kolei potrącenia. 48-letni Janusz W., kierujący fordem fiestą potrącił 82-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię. W wyniku potrącenia kobieta doznała złamania miednicy i przebywa w szpitalu.
     W tych dniach odnotowano także 27 kolizji. Policja skontrolowała 156 samochodów, w tym dwa autobusy. Wystawiono 94 mandaty karne (m.in. 11 za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 10 za nieprawidłowe wyprzedzanie). Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących oraz 18 dowodów rejestracyjnych.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A "mała zadyma" pod pubem "I" dzisiejszej nocy? Przyjechało tu kilkunastu "łyso-dreso-brudasów" szrotami na gdańskich tablicach. Coś chcieli, ale nie wiedzieli podstawowej rzeczy: w Elblągu to mogą sobie podskoczyć - wyżej własnego, nie mytego ze dwa miesiące tyłka. Był piękny widok jak nasi Policjanci zebrali ich do kupy i przyszli adepci sztuki gangsterskiej (przez małe g. jak gó..o) stali paręnaście minut w rozkroku z łapami w górze, podpierając na mrozie policyjne radiowozy!! To był mój najlepszy widok w czasie Świąt! Brawo Policjanci!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przechodzeń.(2005-12-27)
 • Redaktor (-ka) OK czeęsto jest "niedoinformowana", ale zna się na "kinie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka(2005-12-27)
 • No no ładnie sie Dzieje na Robotniczej "Robotnicza ulica malownicza" tak zaspiewac kiedys jeden z zespolow hehe no nie iwem czy taka malownicza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  martysiunia(2005-12-27)
 • Myślę, że redaktor/ka nie wyssał/a tego z palca... Jestem nawet pewna - patrz strona elbl. policji.
Reklama