UWAGA!

To już pewne. Strajku w Tramwajach nie będzie!

2017-10-01
Aktualizowany 2017-10-01 18:10
 
Elbląg, To już pewne. Strajku w Tramwajach nie będzie!
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

Nie będzie planowanego na poniedziałek strajku w Tramwajach Elbląskich. Dzisiaj po godzinie 17 związkowcy podpisali częściowe porozumienie z dyrekcją miejskiej spółki. - Zawieszamy strajk, ale nie zawieszamy sporu zbiorowego. Poszliśmy na kompromis, ale będziemy jeszcze negocjować dwa nasze postulaty - powiedział nam Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej. 

Zgodnie z porozumieniem wszyscy pracownicy Tramwajów Elbląskich otrzymają podwyżkę w wysokości 50 groszy za godzinę pracy od 1 lipca 2017 roku (z wyrównaniem wypłaconym do 31 października) i kolejne 50 groszy od 1 stycznia 2018 roku (z wyrównaniem od lipca wypłaconym do 31 stycznia 2018 roku). - Po sobotnich rozmowach z załogą musieliśmy nastawić się na inny tok prowadzenia negocjacji. Poszliśmy na kompromis, przyjmując propozycję prezydenta w sprawie podwyżek. Kolejna złotówka podwyżki płac może być dyskutowana po przyjęciu budżetu miasta na rok 2018 r.  - powiedział nam  Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej. - Strajk został zawieszony, ale porozumienie nie kończy sporu zbiorowego, ze względu na brak ustaleń co do dodatków za pracę w niedziele i święta.
       Porozumienie oznacza, że planowany na poniedziałek strajk się nie odbędzie. Tramwaje wyjadą na trasy zgodnie z rozkładem. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Krótko i zwięźle. Tak czy siak, dyrektor nie dał egzaminu i won.
 • Dopuszczenie do takiej sytuacji jest karygodne i świadczy o braku kompetencji władz miasta. Jesień 2018,to bez wątpienia czas na zmiany.
 • To dobra wiadomość, czy dyrekcja tej firmy zdała egzamin. Watpimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  5
  Przed i (2017-10-01)
 • A co miał zrobić jak miłościwie nam panujący Wróbel nie chciał dać kasy? Wziąć chwilowkę?
 • To w końcu będzie czy nie ten strajk ?????
 • Proszę wszystkich komentujących o powstrzymanie wygłaszania swoicH opinii, bo jak dotąd wykazują one brak wiedzy o faktycznej sytuacji i przyczynach tego konfliktu. Zdecydowana przewaga waszych wypowiedzi to negatywne emocje być może wynikające z frustracji lub zwykłego oszolomstwa.
 • Częściowe porozumienie? Wydaje mi się wiele nie wywalczyli. Władze miasta nie powinny żałować tych parę złotych na podwyżki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  jamess(2017-10-01)
 • @Nnwp - Uważam, że dobrze się stało, że doszło do sytuacji na ostrzu noża w tramwajach-może stanie się to przyczynkiem do uregulowania kwestii płacowych, sytuacji firmy i przyszłości transportu tramwajowego w Elblągu zważając głownie na stan taboru, bo kupowanie klamorów wycofanych z użytkowania w Niemczech czy Łodzi jest krótkowzroczne.
 • I bardzo dobrze. Teraz ZKM będzie musiał zwijać wszystkie wkopane przystanki. .. Cwaniaczki! Autobusiarze też dostali wała!
 • Gdzie udział Radnych w dojściu do porozumienia ?? Przedstawicieli mieszkańców. Np : z SLD, które z racji swych idei powinna wspierać protestujących o lepszy byt.
 • RobertKoliński @LSD - Z tego co pamiętam z sesji Rady Miejskiej, to np. radna Maria Kosecka miała nieutulony żal, że "nikt ze związkowców nie przyszedł do niej w tej sprawie" xD Wiem, że radny Ryszard Klim (SLD) kontaktował się ze związkowcami z TE w tej kwestii i zabierał głos na sesji popierając ich postulaty - że Razem popiera protestujących i strajkujących związkowców od początku, to dość oczywiste;)
 • Udział radnych- żaden, czekają na strajk a wtedy w poniedziałek..każdy popiera tramwajarzy he he. A swoją drogą ciekawe jak to będzie z tą restrukturyzacją zapowiadaną przez prezydenta. Zwolnienia dla mówiących głośno a etaty dla problemowców....Niestety....Polska rzeczywistość...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  kierownik brygady(2017-10-01)
Reklama