UWAGA!

To nie był spokojny weekend

 
Elbląg, To nie był spokojny weekend

Podczas całego przedłużonego weekendu policjanci interweniowali 328 razy. W czasie tych interwencji wylegitymowano ponad 900 osób, co pozwoliło na zatrzymanie 4 osób poszukiwanych. 40 nietrzeźwych policjanci przewieźli do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Funkcjonariusze prewencji skontrolowali 86 kierujących. Z kolei policjanci ruchu drogowego takich kontroli przeprowadzili ponad 700.

W trzech przypadkach zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Za wykroczenie to karano kierujących 500 złotowym mandatem. Policjanci w 11 przypadkach kontroli mieli do czynienia z kierującymi, którzy nie posiadali uprawnień. Zatrzymano także 7 kierujących w stanie nietrzeźwości.
       1 maja policjanci ruchu drogowego obsługując kolizję drogową przy ul. Wyczółkowskiego stwierdzili, że kierujący bmw 19-latek jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 1,7 promila w organizmie. Mężczyzna nie cieszył się długo posiadanym prawem jazdy.
       Rekordzista weekendu miał natomiast 2,4 promila. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go przy ul. Modlińskiej. 54-letni mężczyzna kierował osobowym mercedesem. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Dodatkowo sąd wydaje takiej osobie zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Jego naruszenie rodzi dodatkowe konsekwencje prawne.
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Rekordzista, rekordzistą ale niech podadzą pozostałych których dobijają do statystyk w przedziale 0,2-0,4 promila a po drugim badaniu jest 0.00
  • Kierowca BMW uszkodził nowy budynek na Wyczółkowskiego. Skoro był pijany, to niech teraz wyskakuje z kasy na remont.
  • A pan, którego złapano na Modlińskiej to powinien siedzieć, z tego co wiem to nie jego pierwszy wyskok, a mercedes nie był jego. ..
  • Dziwne ja praktycznie prawie żadnych zwiększonych patroli nie widziałem ( a ponoć miały być, bo miasto zapłaciło), no może jeździłem w miejscach, gdzie patrole je omijały?
Reklama