UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To nie koniec niespodzianek

2007-07-29
Aktualizowany 2007-07-31 12:25
Elbląg, Mirosław Jonakowski, elbląski konserwator zabytków.
Mirosław Jonakowski, elbląski konserwator zabytków.

Na kolejne, cenne odkrycie natrafili konserwatorzy nadzorujący budowę krypty dla biskupów w elbląskiej katedrze św. Mikołaja. Tym razem znaleziono płytę nagrobną z XVII wieku, ludzkie szczątki i naczynia liturgiczne.

- Cały proces prac konserwatorskich prowadzonych na obszarze katedry jest podzielony na wiele etapów - informuje Mirosław Jonakowski, kierownik elbląskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie. - Prace te są prowadzone zgodnie z programem technologicznym opracowanym przez Piotra Skulimowskiego. Na jednym ze spotkań ustaliliśmy, że trzeba będzie w kilku miejscach dokonać odkryć w konserwowanej wschodniej elewacji katedry i w północnej osi natrafiliśmy na nagłośniony już medialnie renesansowy portal. W osi południowej też odkryliśmy po odkuciu współczesnych przymurówek ślady jakiegoś wcześniejszego wejścia, bardzo zniszczonego. To zostanie udokumentowe i pozostawione bez ingerencji na tym etapie. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że w trakcie wszystkich prowadzonych prac może się pojawić wiele nieprzewidywalnych rzeczy. Potwierdziły to ostatnie znaleziska przy budowie krypty biskupów, a sądzę, że to nie koniec niespodzianek.
     Mówi Mirosław Jonakowski, kierownik elbląskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie:
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ale o co chodzi? PS jakim prawem wykasowali moj poprzedni komentarz??
 • Już było parę notatek na ten temat, ale w dalszym ciągu nie podano jak się nazywał ten ksiądz/pastor, który wykonał to przejście i do jakiego księdz/pastora należy znaleziono płyta nagrobna. Same ogólniki i przelewanie z pustego w próżne.
 • hmm a może dwie płyty nagrobne jedna w lepszym stanie a druga ??? . Ta bardziej kpl. leżała przez kilka dni w przedsionku wieży katedry (może jeszcze tam leży) ładna. Drugą wydobywano w trakcie prac budowlanych spod posadzki po prawj stronie od ołtarza ładne napisy widziałem fragment ale czy to nagrobna to nie dam głowy na 100%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  darius(2007-07-30)
 • Cenzura działa. Może jeszcze raz spróbuję poniżej
 • Klechy budują kryptę za nasze pieniądze (z MInisterstwa Kultury)
 • nie jedna by byla nispodzianka jakby sie nik zabral za to przedsiwziecie i chachmenty jakie sie tam dzieja
 • Prawda w oczy kole - kasujecie prawdziwe komentarze -
 • Na początku mówiło się o renowacji strony wschodniej kościoła, a okazało się że będą pomieszczenia socjalne dla biskupów. A nie lepiej leżeć z mieszkańcami na Dębicy ( ze swoimi parafianami ? )
 • !!!!!
Reklama