UWAGA!

To przecież tylko rok

 
Elbląg, Witold Wróblewski
Witold Wróblewski (fot. WS)

Przede wszystkim stawiamy na ustabilizowanie budżetu. Drugą najważniejszą sprawą jest przyjęcie strategii i opracowanie wieloletniego planu inwestycyjnego, już pod konkretne inwestycje związane z pieniędzmi z Unii – zapowiada Witold Wróblewski, kandydat na prezydenta Elbląga. Czy można wygrać wybory bez „kiełbasy wyborczej”?

– Elbląg jest w trudnej sytuacji finansowej i nie obiecuję gruszek na wierzbie – deklarował Witold Wróblewski. – Za trochę ponad rok mamy kolejne wybory. Zapowiedzi, że w tej sytuacji finansowej miasta komunikacja miejska będzie za darmo czy za 1 zł to są naprawdę niesprawdzone propozycje. Jeśli chodzi o budowę aquaparku, to również obiecanki na wyrost. Obietnice zatrudniania elblążan przy projektach unijnych są niezgodne z dyrektywami Unii Europejskiej, nie możemy czegoś takiego robić. Sądzę, że elblążanie to ludzie, którzy nie dadzą się zwieść takim prostym zabiegom i nie dadzą sobie zrobić wody z mózgu. Propozycje związane z inwestycjami to jest proces wieloletni i w tej krótkiej, zaledwie ponad rocznej kadencji, która została do następnych wyborów, nie można opowiadać ludziom takich rzeczy.
       Witold Wróblewski odniósł się też do niefortunnej wypowiedzi jednego z warszawskich polityków SLD popierających Janusza Nowaka. – To nieprawda, że prezydent Henryk Słonina popiera Janusza Nowaka. Popiera moją kandydaturę.
       Podczas konferencji prezentowali się też kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego na radnych. O sporcie i kulturze mówił Bogusław Milusz: – Będziemy się spotykali z ludźmi, którzy ten sport w Elblągu kształtują, żeby zrównoważyć wszelkie pomysły i wydatki pomiędzy poszczególne dyscypliny, równo. Jeżeli będziemy mówili o kulturze, to będziemy spotykać się z instytucjami kultury, ale również będziemy chcieli się spotykać z tymi, którzy tę kulturę tworzą poza tymi instytucjami – twórcami indywidualnymi.
       – Naszemu kandydatowi na prezydenta bliska jest idea skoncentrowania usług medycznych w jednym miejscu – deklarował Lech Cylkowski. – Mówimy o szpitalu dziecięcym, szpitalu matki i dziecka. Miasto posiada całkiem niezłą bazę szpitalną i jakaś etapowa modernizacja prowadzonych przez miasto szpitali [miejskiego i byłego wojskowego – red.] pozwoli zacząć etapową realizację tego programu.
       Założenia dotyczące polityki oświatowej przedstawił Edward Pietrulewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21.
       – Zwalnianie nauczycieli to jest ostateczność, która, mam nadzieje, że przy realizacji naszego programu nie nastąpi.
       A jak poradzić sobie z niżem demograficznym?
       – Żłobki, których jest za mało? Ustawa pozwala tworzyć przy przedszkolach po jednym oddziale żłobkowym.
       Przedszkola?
       – Do szkół podstawowych, w których teraz jest niż demograficzny, wystarczy przeprowadzić sześciolatki, ale nie na zasadach, jak teraz – tworzenia klas tak zwanych zero, ale stworzenia w szkołach oddziałów przedszkolnych z opieką taką samą, jak w przedszkolach. Sześciolatki zajmują ponad 30 procent miejsc w przedszkolach.
       Dla starszych uczniów?
       – Przy Saperów nie centrum kształcenia praktycznego, jak chce Janusz Nowak, ale centrum egzaminacyjne z przedmiotów zawodowych, także dla dorosłych – mówi Edward Pietrulewicz.
      

  Elbląg, Kandydaci na radnych
Kandydaci na radnych (fot. WS).


       – Przede wszystkim stawiamy na ustabilizowanie budżetu. Drugą najważniejszą sprawą jest przyjęcie strategii i opracowanie wieloletniego planu inwestycyjnego, już pod konkretne inwestycje związane z pieniędzmi z Unii Europejskiej – podsumowuje Witold Wróblewski. – I tutaj chcę podkreślić, że ukierunkowane powinno to być pod kątem już następnej perspektywy finansowej UE, możliwości pozyskania pieniędzy z Unii. Dzisiaj sytuacja finansowa miasta jest bardzo trudna.
      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wreszcie pierwszy komitet powiedział coś konkretnego dla mieszańców min o szkołach, żłobach i współpracy z przedsiębiorcami. Jedyny komitet, który deklaruje chęć współpracy ze wszystkimi, którzy chcą dobrze dla Elbląga. Inni w programach piszą jakieś obiecanki bez porycia lub w przypadku p. Kowszyńsiego skrajne bajkopisanie. Biorąc pod uwagę Wasze doświadczenie można z czystym sumieniem oddać na Was głos
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  5
  rownowaga(2013-06-19)
 • Najlepszy kandydat. Nie przedstawia nierealnych obietnic tylko konkrektne działania. A przede wszystkim posiada doświadczenie i nie zszarganą opinię. Dobrze dobrani kandydaci na radnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  wyborca(2013-06-19)
 • To chyba najlepszy kandydat na prezydenta doświadczenie i współpraca z Henrykiem słoniną przyniosła by owocny plon dla naszego miasta zdobywając Witolda Wróblewskiego jako Prezydenta Miasta. Większość pracowników zwolnionych podstępnie z ELSINU pod likwidatorem Jerzego Wilka zagłosuje na Witolda Wróblewskiego ! ELSIN już popłyną nie chcemy by miasto popłynęło!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  MaciejPuzan(2013-06-19)
 • Brawo. Bo najgorsze co moze być to "stabilizaja" budzetu kiełbasą. Darmowa komunikacja, czynsze, socjale. .. ..
 • Prezydentem powinien zostać Wróblewski, zna sie na rzeczy. Aby nie Nowak (znam go!)
 • ale z idiotą trudno wytrzymać kilka godzin a co dopiero rok?
 • Ale ma pan mądrych doradców. Jak sport to ze sportowcami, jak kultura to z osobami z kultury, no ważne odkrycie. Itd, itp. Widać, że nie widać konkretnego programu panie kandydacie Wróblewski.
 • A moim zdaniem to jest konkret i wreszcie jakis program i to realny. Wróblewski tak
 • Wiza, a Tobie żal d. .. ściska, że Twój kandydat nie ma takich doradców. Pewnie sportowiec powinien wypowiadać sie na temat służby zdrowia itd, itp. Bo tu wszyscy na wszystkim znają się najlepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  embargo(2013-06-19)
 • Szkoda, że sondaże pokazują innych zwycięstwo, niewątpliwie jest to najbardziej przygotowany merytorycznie kandydat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  100%Elblążan(2013-06-19)
 • Jedyny powazny i rozsadny kandydat na prezydenta Ega, swoim profesjonalizmem i znajomoscia trudnej sytuacji naszego miasta ma szanse to ustabilizowac, zycze mu zwyciestwa w wyborach a te sondaze to szkoda gadac. .,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  lokalnapatriotka(2013-06-19)
 • Jedyny dobry Kandydat!
Reklama