UWAGA!

To tylko sprzątanie po zimie

 
Elbląg, To tylko sprzątanie po zimie
(fot. Anna Dembińska)

Na nieczynnym kąpielisku przy ul. Spacerowej pojawił się ciężki sprzęt. Nie jest to jednak początek planowanej modernizacji tego miejsca, ale sprzątanie po zimie. Zobacz zdjęcia.

Elblążanie spacerujący przez park Dolinka od kilku dni mogą zauważyć ciężarówki, które z nieczynnego basenu wywożą materiał z dna niecki. - Po zimie w niecce zalega mnóstwo mułu i różnej roślinności. Postanowiliśmy uprzątnąć to miejsce, by było po prostu czyściej – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza tym terenem.
       Na to, by kąpielisko znów było atrakcją Elbląga, trzeba będzie poczekać. W sierpniu ma być gotowa dokumentacja projektowo-kosztowa rewitalizacji, którą opracowują architekci z Gliwic. Dopiero wówczas miasto będzie mogło ubiegać się o unijne dofinansowanie z tak zwanych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Elbląg-bis, w których na rewitalizację zniszczonych obszarów miejskich przewidziano 10 milionów euro. Pierwszy etap rewitalizacji basenu, w którym przy istniejącym CRW Dolinka ma powstać kompleks rekreacyjny, może kosztować około 20-30 milionów złotych.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama