UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To zrobiłem ja, prezydent...

 
Elbląg, Na tych stronach prezydent chwali się osiągnięciami w dziedzinie finansów miasta
Na tych stronach prezydent chwali się osiągnięciami w dziedzinie finansów miasta (fot. Anna Dembińska)

Tysiąc egzemplarzy broszury na kredowym papierze wydał elbląski Urząd Miejski, aby pokazać, co w naszym mieście zmieniło się przez dwa lata prezydentury Witolda Wróblewskiego. Można by pomyśleć, że to ulotka wyborcza, gdyby nie to, że samorządowe wybory dopiero (a może już) za dwa lata...

Wysokiej jakości kredowy papier i 29 stron pełnych pozytywnych informacji, o tym jak zmieniło się miasto Elbląg za prezydentury Witolda Wróblewskiego. - Nakład tej broszury to 1000 egzemplarzy. Kosztowała 3 tys. zł i została sfinansowana z budżetu Biura Prezydenta Miasta – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       A w środku podstawowe informacje na temat niemal wszystkiego, co zmieniło się w mieście w ciągu ostatnich dwóch lat i co może zainteresować mieszkańca naszego miasta. Od spadku zadłużenia miasta, poprzez nowe inwestycje, plany na edukację, rozwój turystyki, komunikacji, działania prorodzinne i dla seniorów oraz organizacje rozsławiające nasze miasto.
       Z broszury dowiemy się m.in. , że „Prezydent Witold Wróblewski pozyskał z Ministerstwa Edukacji Narodowej 165 tys. zł na doposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich” i że „Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Witolda Wróblewskiego ostatnie dwa lata to także wiele działań na rzecz wzmocnienia szkolnictwa zawodowego”. I to wszystko zrobił on – Witold Marek Wróblewski. „Łubudubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam” - chciałoby się zaśpiewać razem z trenerem II klasy Jarząbkiem z filmu „Miś”.
       - Tego typu informatory często wydawane są w miastach po roku, dwóch latach trwania kadencji samorządu w celu podsumowania i przedstawienia dotychczasowych działań podejmowanych na rzecz mieszkańców. Broszura będzie kolportowana podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami oraz spotkań środowiskowych – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Taka propagandowa broszura nie jest czymś zupełnie obcym w świecie samorządowej polityki. A od kiedy radni zlikwidowali Magazyn Samorządowy, prezydent znalazł inny sposób na dotarcie do mieszkańców, aby za dwa lata zapewnić sobie reelekcję.
       Patrząc w miarę obiektywnie: prezydent ma się czym pochwalić – choćby pomysłem i wykonaniem „weekendowych modernizacji dróg”. Ale o kontrowersjach – jak np. o torze łyżwiarskim przy Agrykoli przeczytamy tylko tyle, że... w 2017 r. będzie można z niego korzystać. Chociaż są w Elblągu i tacy, którzy wątpią i w ten termin.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Dalsze gnebienie Elbląga przez olsztyn i kiwanie w funduszach dla Elbląga. Zapominacie rondo podpaska i wiecznie budujący się tor łyżwiarski na dodatek tramwaje ruiny niszczace budynki mieszkalne i tory tramwajowe.
 • tor łyżwiarski buduja. .. ..
 • nie napisano o tym że olsztyn dalej bierze wszystką kasę a Elbląg jest kiwany cały czas. Rondo podpaska i tor łyżwiarski budujacy się wiecznie o tym cisza.
 • sport niestety za rzadow tego pana umiera,o tym cos jest napisane ?
 • Mamo chwalą nas? Kto? wy mnie, a ja was?
 • Umiera zwłaszcza pijaki z olimpi ...
 • Papier kredowy, niestety na rozpałkę i do kibla się nie nadaje.
 • Słaba prezydentura, działania pozorne, niesamowity chaos organizacyjny i nepotyzm w elbląskim ratuszu czego pokłosiem jest powstanie po raz pierwszy w historii elbląskiego samorządu związków zawodowych w Urzędzie Miejskim. Mierne administrowanie, brak jakichkolwiek inwestycji na poziomie dużego miasta powiatowego. Ronda "ósemkowego", parku dla psów czy rozgrzebanego toru łyżwiarsko- wrotkarskiego do nich nie zaliczam. Brak pieniędzy na sport i promocję miasta. Tak pokrótce można podsumować samorządzenie Towarzysza Wróblewskiego.
 • Co by nie zrobił to nie pasuje. Pisiory odwalcie sie od prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  25
  Siasiustasiu(2017-02-01)
 • ja mam prośbę do wolnych mediów, żeby nie sugerowali wolnym czytelnikom co można a czego niemożna by pomyśleć na ten ani inny temat. Wolne media to obiektywne media.
 • wrobel i jego przyboczne komuszki zaczeli juz kampanie. celowo opozniaja inwestycje zeby przecinac wstegi tuz przed wyborami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  13
  edmund norweg(2017-02-01)
 • @Miejscowy26 - Do Prezydenta, radnych i innych co niby rządzą w tym mieście. Rodzina 5 osobowa bez mieszkania ma wynająć pokój 4 m na 5 czyli 20metrow aby dostać się na liste przyznającej mieszkania ? tak wyglądają te rządy !!!! i mieszkać nie wiadomo ile czasu. Przecież 5 miejsc na spanie się nie zmieści na 20m, w więzieniach więcej przysługuje o ile się nie mylę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  4
  zniesmaczonaizawiedziona(2017-02-01)
Reklama