UWAGA!

To zwyczajna kiełbasa wyborcza

 
Elbląg, Prezydent Witold Wróblewski odpiera zarzuty radnych PiS
Prezydent Witold Wróblewski odpiera zarzuty radnych PiS (fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

Tak prezydent Elbląga Witold Wróblewski ocenia zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej: - Zapowiada się wyścig przedwyborczy w rozdawnictwie, który skutkować będzie destabilizacją finansów budżetu miasta - przekonuje. Radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy mają większość w radzie, chcą dziś (25 czerwca) przegłosować dwie uchwały: w sprawie wprowadzenia w mieście programu "Elblążanin Plus" oraz w sprawie wyznaczenia kierunków działań prezydentowi.

"Elblążanin plus" ma pomóc PiS wygrać nadchodzące wybory samorządowe. Program ma działać w latach 2018-2022 i dotyczyć różnego rodzaju wsparcia dla mieszkańców oraz osób uczących się i studiujących w naszym mieście. Chodzi o system ulg, bonifikat i zniżek za korzystanie z komunikacji miejskiej, parkingów, miejskich instytucji kultury, sportu i rekreacji, programów społecznych. Na pierwszy ogień pójdą obniżki cen biletów, które PiS chce wprowadzić od 1 września.
       - Zaproponowany przez radnych PiS Program Elblążanin +, trudno nazwać programem - odbijał piłeczkę podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Elbląga Witold Wróblewski.  -Półstronicowy tekst napisany na kolanie to kpina z mieszkańców. Ta propozycja nie nosi znamion programu – zresztą nawet inne podmioty tj. Elbląska Rada Działalności Pożytku Publicznego, czy Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych również podzielają to zdanie i nie zaopiniowały przedłożonego dokumentu.
       - Przypomnę, obniżki ceny biletów chcieliśmy wprowadzić już na kwietniowej sesji - kontynuował prezydent. - Miały one obowiązywać już od lipca, tak aby w czasie wakacji elblążanie mogli jeździć po obniżonych cenach, ale radni PiS odrzucili tę propozycję. Teraz, na cztery miesiące przed wyborami zaczęli rozdawnictwo. Jednak nie poparte nawet szczegółową analizą, skąd wziąć na te ulgi pieniądze. Chcieliby wszystko za darmo: lodowisko, CRW Dolinkę (do CRW już dopłacamy), tor sztucznie mrożony, a także zwiększenia stypendiów dla najzdolniejszych elblążan. A do tego zwiększenia ilości miejsc w żłobkach przez utworzenie nowej placówki przy ul. Lotniczej w budynku po Gimnazjum nr 7. Przecież już podpisałem decyzję o utworzeniu tam żłobka, od dawna o tym mówiłem więc teraz jest to po prostu informowanie mieszkańców o tym, co już się dzieje - skwitował Witold Wróblewski. - Szkoda, że PiS przenosi tak niskie standardy z Warszawy.
       Co do drugiej uchwały - w sprawie wyznaczenia kierunków działań prezydentowi: - Zwoływanie sesji nadzwyczajnej, żeby na 4 miesiące przed wyborami wyznaczyć kierunki dla prezydenta, pozbawione jest racjonalności, logiki i jakiegokolwiek sensu - odpierał prezydent Wróblewski. - To tylko kiełbasa wyborcza. Tym bardziej, że działania we wszystkich tych obszarach już dawno podjąłem. Przypomnę tylko, że w 2015 roku radni również wytyczali mi kierunki działań – większość z nich uchylona została przez wojewodę, jako niezgodna z prawem. Za pozostałe natomiast, które zrealizowałem - w tym np. budowę wiaduktu na Zatorze, czy budowę torowiska w 12 Lutego, jestem teraz krytykowany przez radnych PiS. Nie widzę więc logiki. 
       Nadzwyczajnasesja Rady Miejskiej trwa. Prezydent Witold Wróblewski nie bierze w niej udziału, bo, jak wyjaśniał dziennikarzom, o sesji dowiedział się w ubiegły czwartek, a na dziś miał już zaplanowaną wizytę w Olsztynie. Tam podpisuje dokumenty na dofinansowanie kolejnych miejskich inwestycji. W tym czasie radni Prawa i Sprawiedliwości mogą przegłosować swoje uchwały, bo mają większość w radzie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • kto oszukal nas jak nie on co obecywał on i nie dotrzymał słowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  12
  sprawiedliwy.(2018-06-25)
 • Panie Wróblewski, co z bezpieczeństwem energetycznym naszego miasta? Wymienia pan w epec prezesów jak rękawiczki i zero efektów. Te fundusze norweskie na opracowanie dokumentacji technicznej to o wiele lat za późno trzeba budować już. Pana działania doprowadzą do tego, źe mieszkańcy w zimę będą zmuszeni do palenia ognisk w swoich mieszkaniach.
 • A Januszek słucha i nie wie co tu robi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  2
  Prorok_Igor(2018-06-25)
 • Wróblewski musi ODEJŚĆ! Później przyjdzie czas na oeenę i rozliczenie jego rządów.
 • RobertKoliński PiS wygaduje skończone bzdury, w dodatku chce działać nie tylko bezrozumnie, ale także bezprawnie, co wytknęli na sesji i prawnicy i prezydent Janusz Nowak - jak można przyjmować jakikolwiek "program +", kiedy tego programu jeszcze ani nie ma, ani nawet jego PiSowscy "ogólni twórcy" nie mają bladego pojęcia co miałoby się w nim znaleźć? Cyrk w RM i śmiech na sali z takich "prawodawców" - Wam kury szczać prowadzać, cytując klasyka;]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  31
  RobertKoliński(2018-06-25)
 • A jakież to inwestycje Wróbelek pozyskał od Gustawa. Kosmodrom na Terkawce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  15
  rakieta(2018-06-25)
 • pisiory rozdali by wszystko za darmo przed wyborami.
 • Dopóki elblążanie nie zrozumieją, że komuniści niszczą nasze piękne miasto dopóty będziemy wszyscy cierpieć.
 • Miasto 130 tys bez otwartego basen-kpina. Miasto 130 tys bez amfiteatru-kpina. co za mało reszte można dopisac. Elbląg gnojony przez olsztyn czy tego w UM nie widac. DOSYĆ!!!!!
 • Idą wybory Wróblewski musi ODEJŚĆ
 • Radni Pis to totalna porażka. Kaczyński powinien rozgonic to towarzystwo.
 • @wyborca_pisu - Rozgonią tych dyletantów wyborcy na jesieni, co się odwlecze to nie uciecze:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  6
  lejtnantDiaczenko(2018-06-25)
Reklama