UWAGA!

Tolkmicko chce walczyć z koronawirusem

 Elbląg, Tolkmicko chce walczyć z koronawirusem

Powstaje nowe stowarzyszenie “Tolkmicko – Gmina na fali”. Na działaczy społecznych od początku czekają wyzwania, organizacja włączyła się bowiem do walki z koronawirusem.

Stowarzyszenie znajduje się obecnie na etapie rejestracji. Do udziału w jego pracach zapraszani są wszyscy, którym los gminy Tolkmicko leży na sercu. Pierwszy poważny sprawdzian Gmina na fali przechodzi na bieżąco. Ich "chrztem bojowym" jest bowiem wspieranie lokalnej społeczności podczas pandemii COVID-19.

- Chcemy zintegrować wszystkie środowiska w naszym mieście. Naszym celem jest pomoc mieszkańcom Tolkmicka oraz rozwój regionu. Dlatego też nie tracimy ani chwili i przystąpiliśmy do pomocy w walce z koronawirusem. Nasi wolontariusze mają pomagać osobom starszym w codziennych sprawach: zakupach czy dostarczeniu opału do mieszkania. - relacjonuje Michał Gzowski - inicjator stowarzyszenia.

Działalność prospołeczna to jedna z głównych idei przyświecających organizacji. Działacze chcą także wspierać inwestycje w gminie oraz działania mające na celu integrację i aktywizację mieszkańców.

- Projekt Tolkmicko – Gmina na fali to inicjatywa dla tych, którym los naszego miasta nie jest obojętny. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą sprawić, że nasza mała ojczyzna będzie jeszcze piękniejsza - mówi Magdalena Zientara, prezes Stowarzyszenia.

Z pewnością wkrótce usłyszymy o kolejnych działaniach organizacji. Działacze Stowarzyszenia zapraszają do kontaktu osoby, które potrzebują pomocy lub chcą wesprzeć ich działalność.

inf. nadesłana

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To są żarty jakieś. I powinni jeszcze spotykać się w szerokim gronie. Jest z kim walczyć, ale to powinna policja. Na orliku ok 20 chłopa, co drugi dzień charta w gałe, a pseudo-biznesmeni z zagranicy, spacerują po sklepach itd. Ta Pani jest codziennie w stokrotce, a po tym na spotkanie do walki. Gratulujemy innowacyjności. W domu siedzieć!!!
 • Póki co to spacerują stare baby bez celu i rozpowiadają plotki! Bardzo dobrze że są ludzie którzy mobilizują się w ciężkich chwilach aby pomagać innym o których życie zapomniało. A co do ludzi z zagranicy, po to wlaśnie jest policja aby ich sprawdzać. Proszę dzwonić do tej instytucji i zgłaszać te przypadki, a jak zabraknie Ci papieru toaletowego to dzwonić do stowarzyszenia.
 • Jeżeli bez Gzowskiego i jego wchodzenia gdzie popadnie z PiSem to dołączę.
 • Czujnych obserwatorów, z okolic Stokrotki, serdecznie pozdrawiam i zapraszam do współpracy :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  2
  Magdalena Zientara(2020-03-19)
 • A mama P.Gzowskiego w szpitalu z koronawirusem
 • Kto wymyśla te ploty na temat panGzowskiej ?ludziom sie już nudzi to wymyslają i dodają.Pani Magdo super inicjatywa
 • Siedź w domu. Nic nie ugrasz teraz.
 • Super pani Magdo. Pod Pis Magda haha
 • Jaka pomoc w zakupach ludzie łażą po sklepach jak gdyby nigdy nic i to po kilka razy dziennie są w sklepie te same osoby masakra panikują a narażają się i nie dbają o innych mowa o kasjerach w sklepach porażka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Kasia Artur(2020-03-19)
 • Czy w Tolkmicku warto cokolwiek czynić dobrego???? Jak widać nie bo od razu Hejt!!!! CI co najmniej robią mają zawsze najwięcej do powiedzenia, niestety!!!! W dodatku przemawia przez społeczeństwo jad ludzki i nienawiść, także ludzie opanujmy swoje wypowiedzi i powstrzymajmy się od nich w obecnym kryzysie pandemii..... Róbmy co do każdego należy i nie żyjmy czyimś życiem!!!!
 • Właśnie. Jak chcesz zrobić coś dobrego to siedź w domu i nie politykuj. Starsi radzą sobie doskonale. Wiem, że są nr tel na sklepach. Wystarczy zadzwonić. Nikt nie odmówi pomocy. Nie zbierajcie się teraz w grupy. Posłuchajcie lekarzy.
 • Co to za tekst?? Tak własnie właśnie dzielenie ludzi! W dobrej sprawie powinniśmy się jednoczyć, współpracować. co za różnica kto z kim sympatyzuje? Nie jest Pani chyba zainteresowana bezinteresowną pomocą ?! Wstyd. Powinniśmy być ponad to, a Pani robi to co PiS właśnie - dzieli ludzi.
Reklama