UWAGA!

Tor przy Agrykola gotowy do otwarcia

 Elbląg, Tor przy Agrykola gotowy do otwarcia

Od poniedziałku (4 września) mieszkańcy oraz kluby sportowe będą mogły korzystać z nowopowstałego toru wrotkarsko-łyżwiarskiego oraz kompleksu boisk przy ul. Agrykola. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dostępny będzie dla wszystkich chętnych przez siedem dni w tygodniu.

Zakończyły się odbiory techniczne poszczególnych części toru łyżwiarsko-wrotkarskiego przy ul. Agrykola, a to oznacza, że od najbliższego poniedziałku (4 września) tor wraz z przyległymi boiskami zostanie oficjalnie udostępniony do użytku. W skład kompleksu sportowego, oprócz toru wrotkarsko-łyżwiarskiego wchodzą także boiska wielofunkcyjne do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki oraz tenisa.
       - W najbliższych miesiącach, wraz z mieszkańcami i klubami sportowymi, będziemy testowali obiekt przed oficjalnym otwarciem, które zaplanowano w połowie listopada - wyjaśnia Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Przez ten czas będziemy wsłuchiwali się w głos mieszkańców odnośnie funkcjonowania obiektu. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju sugestie i ewentualne rekomendacje. Należy jednak pamiętać, że funkcjonowanie obiekty w dużym stopniu będzie zależało od warunków atmosferycznych, dlatego też przed planowanym wybraniem się na obiekt należy sprawdzić prognozę pogody.
      
       Kompleks sportowy dostępny będzie bezpłatnie siedem dni w tygodniu. Z obiektu będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy, kluby sportowe oraz szkoły. Harmonogram wejść na obiekt został tak skonstruowany, by indywidualne i grupowe wejścia mieszkańców nie kolidował z treningami klubów sportowych. Z toru wrotkarsko-łyżwiarskiego mieszkańcy będą mogli korzystać w następujących godzinach: w poniedziałki i czwartki w godzinach 12:00-14:00 oraz 18:00-20:00, we wtorki 14:00-16:00 i 20:00-21:30, w środy od godz. 15:00 do godz. 17:00, a w piątki w godz. 13:00-15:00 i 19:00-21:00. Najwięcej wejść indywidualnych przewidziano w weekendy. I tak w sobotę tor będzie dostępny od 14:00-16:00 oraz 18:00-20:00, natomiast w niedzielę w godz. 10:00-12:00, 14:00-16:00 oraz 18:00-20:00. Podobny podział obowiązywał będzie także na kompleksie boisk. I tak w poniedziałki i czwartki boiska dostępne będą w godz. 14:00-16:00 oraz 20:00-21:30. We wtorek z kompleksu boisk będzie można skorzystać w godz. 12:00-14:00 i 18:00-20:00, w środę od 13:00 do 15:00 oraz od 19:00 do 21:00, natomiast w piątek między godzinami 15:00-17:00. Także na sobotę i niedzielę zaplanowano wejścia indywidualne i dla grup zorganizowanych. W tych dniach z boisk można będzie korzystać w godz. 12:00-14:00 i 16:00-18:00. W pozostałych godzinach, zarówno z toru jak i boisk korzystać będą kluby sportowe oraz placówki oświatowe.
      
       Główne wejście na obiekt znajduje się od strony hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Wszyscy użytkownicy kompleksu mogą także korzystać z parkingu przy cmentarzu. Grupy zorganizowane, które chcą skorzystać z boisk wielofunkcyjnych muszą wcześniej dokonać rezerwacji terminu pod nr tel. 537-443-376. Pełny harmonogram funkcjonowania obiektu znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.
      
       Harmonogram toru wrotkarsko - łyżwiarskiego MOSiR w sezonie 2017/18
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wyobraźcie sobie, że tor jest prywatny, myślicie, że też byłby otwarty od czasu do czasu czy też cały czas?
 • wasza głupota nie zna granic ae w końcu ktos napisal trochę prawdy korzystanie z toru uzależnione bedzie od warunków atmosferycznych tylko zapomnieli dopisać bo na torze potrzebne beda gumiaki bo stoi woda latem i jesienią z tego toru w tym stanie raczej korzystać nie bedzie można ze względu na wodę co za głąby odebrały ten tor chyba były prezenty przy odbiorze w sumie na ten tor nie zapraszajcie ludzi bo wam mogą do dupy nakopać to jest tor tylko do patrzenia nie do treningu przekonacie się w krótce stary tor był o wiele równiejszy na nim woda nie stała teraz prosze oceńcie ludzie sami kich mądrych mamy działaczy i rządzących
 • Świetnie! W końcu to miasto się doczekało toru. I nie mówię tego z przekąsem.
 • Proponuje zmienić kwalifikacja obiektu z toru wrotkarskiego na tor do uprawiania sportów wodnych hehe wysypac trochę ziemi i będzie można wyścigi w gumiakach robić.... Bushaha takie cyrki tylko w E-g!
 • Przestańcie siać dym jest specjalna maszyna co zbiera wodę widziałem jak dziś pracowali. Wiadomo jak leje tak jak dziś to wszędzie tory są zamknięte,
 • to jest jeden wielki syf!! jak można jeżdzić na wrotkach po kałużach wody?? lub na łyżwach jak śniegu napada???co to za baran to wymyślił?????to powinno być chociaż zadaszone i obudowane, jak myślicie z tego korzystać??. W Elblągu zawsze jak coś zrobią to jest do dupy!! albo hala za mała, albo tor dziadowski syf, syfem syfa pogania. Nic nie potrafią zrobić, chociaż jednego obiektu z prawdziwego zdarzenia pełnowymiarowego. Marnują nasze pieniądze. Nowaczyk wybudował 3 stadiony do piłki nożnej, na Okólniku na Wschodniej, i przebudował stadion Olimpii [w teorii i w marzeniach oszukująć wyborców ]ima ma "godnych następców"
 • Dlaczego jest brak trybun dla kibiców na obu odcinkach prostej. Bezmózgowcy. Nie pomyśleli o przejściu podziemnym do tych boisk. Następne bezmózgowie.
 • Nie stać was nawet na ławki dla kibiców pożałujecie w wybory.
 • Bez zaplecza sanitarnego i szatni ba nawet nie ma ławek. Bo przecież mieszkaniec nie będzie wpuszczany do modernizowanego budynku ani też do hali MOS. Ktoś to inteligentnie zaplanował. Czyli na kogo wypada no chyba na gospodarza?
 • Cisza kmioty. Zawsze narzekacie.
 • Stoi woda i stoi, jak zrobiono fuszerkę, to stoi. Albo projektant nie uwzględnił pochyłości toru i odprowadzania wody, albo wykonawca dał ciała - w każdym razie ktoś tor odebrał i zapłacił za jego wykonanie. Pytanie tylko, czy wyższe uczelnie kształcące inżynierów kształcą idiotów, czy też nadzór techniczny powinien zostać obciążony finansowo za odebranie fuszerki. Ale czepiam się - w Korei Północnej i jedni i drudzy dostaliby karę śmierci.
 • Fakt stoi woda ale fachowcy piszacy komentarze o spadkach tak sie na tym wielce znaja. Ktory tor w Polsce ma spadek? Prosze zamrozic wode przy spadku! Zastanowcie sie nad tym co piszecie. Fachowcy od wszystkiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  5
  Klarakosmatka(2017-09-01)
Reklama