UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tour de Pologne: Zmiany w komunikacji (aktualizacja)

W związku z tym, że do Elbląga zawitają uczestnicy kolarskiego wyścigu, w poniedziałek, przez większą część dnia, autobusy i tramwaje będą jeździć inaczej, niż zazwyczaj.

Tylko do godz. 11.30 komunikacja miejska będzie funkcjonować normalnie, według rozkładów jak w dni robocze. Później w związku z całkowitym zamknięciem ruchu na ulicach: Płk. Dąbka, 12 Lutego, Grota – Roweckiego oraz okresowym zamknięciem ulic na trasie wjazdu na rundę: Warszawska, Orla, Nowodworska, Brzeska i Alei Piłsudskiego (na odcinku od Robotniczej do Płk. Dąbka) w funkcjonowaniu większości linii nastąpią zmiany.
     Jak informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej: od godz. 11.30 do 19 nie będą kursować tramwaje linii numer 2,4 i 5; tramwaje linii 1 i 3, między godz. 11.30 a 14 oraz od 16 do 19 będą dojeżdżać do pętli przy ul. Obrońców Pokoju, a od godz. 14 do 16, w czasie przejazdu kolumny wyścigu przez skrzyżowanie Brzeska – Browarna, tylko do zajezdni.
     W poniedziałek w godzinach od 11.30 do 19.00 większość autobusów będzie jeździć po zmienionych trasach. I tak: 6 - od Łódzkiej do Armii Krajowej kursować będzie bez zmian, następnie objazdem: Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema i znowu po swojej trasie (z trasy tej linii wyłączone zostaną ulice Kościuszki, Agrykola i Sienkiewicza); na linii numer 8 - od Łódzkiej do Górnośląskiej autobusy kursować będą bez zmian, dalej objazdem: Traugutta, Moniuszki, Szymanowskiego, Beniowskiego, Konopnickiej i Ogólną do Odrodzenia; 9 - od dworca do Hetmańskiej będzie jeździć bez zmian, dalej jednak objazdem: Armii Krajowej, Pocztową, Robotniczą, Podgórną i Wiejską do Odrodzenia; 10 - będzie kursować bez większych zmian, utrudnienia mogą być jednak w godzinach 14 – 16; wtedy „dziesiątka” będzie jechać objazdem: Robotniczą i Krakusa, a z powrotem – Mazurską i Obrońców Pokoju; 11 - od Dębicy do ul. Hetmańskiej będzie w poniedziałek jeździć bez zmian, dalej jednak autobusy o tym numerze będą się kierować ulicami: Armii Krajowej, Pocztową, Robotniczą, Podgórną i Wiejską do Odrodzenia; linia numer 12 nie zmieni się na odcinku od Warszawskiej do Robotniczej, potem autobusy będą skręcać na Podgórną i jechać Wiejską, Odrodzenia, Ogólną, Konopnicką i Piłsudskiego, a dalej ponownie po swojej trasie; 13 - z dworca będzie jechać Grunwaldzką, Mickiewicza, Kościuszki, Agrykoli i Górnośląską, a dalej jak zwykle; w dniu wyścigu 14 nie będzie dojeżdżać do Ogólnej; trasa tej linii będzie prowadzić ulicami: Nowodworską, Hetmańską, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Warszawską i ponownie do Nowodworskiej; elbląska 15 z Bielnika do Armii Krajowej będzie kursować jak zawsze, następnie Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza oraz Bema i dalej po swojej zwykłej trasie; 16 – początek trasy: od Ogólnej do Konopnickiej nie zmieni się, później autobus będzie jechał ulicami: Piłsudskiego, Królewiecką, Szymanowskiego, Górnośląską, Sienkiewicza i Bema, a dalej znowu swoją zwykłą trasą (powrót ulicą Agrykoli); 19 - na tej linii zmiany wystąpią w godz. 14 – 16; wtedy autobus będzie jechał Robotniczą i Krakusa, a z powrotem Mazurską i Obrońców Pokoju; 20 - od dworca do szpitala wojewódzkiego będzie jechać po trasie 17, a dalej - jak zawsze.
     Pasażerowie linii 30 muszą się przygotować na objazd ulicami: Odrodzenia, Ogólną, Fromborską, Okrężną, Królewiecką i znowu Fromborską, Ogólną do Odrodzenia. 31 od Ogólnej do Konopnickiej będzie jechał bez zmian, dalej: Piłsudskiego, Królewiecką, Szymanowskiego, Górnośląską, Sienkiewicza i ponownie po swojej zwykłej trasie. Dodatkowo, w godz. 14 – 16 utrudnień na odcinku: Warszawska - Orla - Nowodworska mogą się spodziewać korzystający z linii 12, 14 i 15. Pasażerowie linii 17, 22 i 23 mogą odetchnąć z ulgą, bo autobusy o tych numerach będą w poniedziałek kursować, jak w inny roboczy dzień, natomiast w godzinach od 11.30 do 19.00 zupełnie zawieszone będą kursy autobusów numer 7 i 18.
     Na trasach objazdów autobusy zatrzymuja się na wszystkich isteniejących przystankach. Na ul. Podgórnej ustawiony zostanie przystanek tymczasowy dla autobusów przemierzająceych tę ulicę.
     Jak zapewnia szef ZKM, Lechosław Bartosik, powrót do komunikacyjnej normalności rozpocznie się około godz. 19.00.
     
     Mapka przejazdu Tour de Pologne w Elblągu
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama