UWAGA!

Tragiczny bilans weekendu

 Elbląg, Tragiczny bilans weekendu

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ciężko rane - to bilans wypadków, do których doszło w Elblągu i okolicach podczas weekendu.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w sobotę po południu na obwodnicy k. Elbląga, gdzie czołowo zderzyły się samochody marki Audi i Opel Astra. Do wypadku doszło z winny kierowcy Audi, który wyprzedzając nie zachował ostrożności.
     Na miejscu zginął kierowca Audi 22-letni Piotr H., mieszkaniec gminy Kartuzy. Rani zostali czterej pasażerowie Audi, dwóch z nich w stanie ciężkim trafiło do szpitala w Elblągu. Ranny został kierowca Opla. Mężczyźni podróżujący Audi wracali z Braniewa, z przysięgi wojskowej swojego kolegi.
     Do trzech poważnych wypadków doszło w Elblągu. Pierwszy zdarzył się w piątek ok. godz. 21.30. Opel Omega, kierowany przez 21-letniego Jerzego K., potrącił idącego poboczem w przeciwnym kierunku 20-letniego Pawła G. Pieszy z urazem twarzoczaszki w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Elblągu. Kolejny wypadek zdarzył się parę minut później, na ul. Grunwaldzkiej. Polonez kierowany przez 20-letniego Adam P. potrącił 12-letnią Marlenę W., która przechodziłą przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Piesza doznała złamania nogi.
     Kolejny wypadek zdarzył się w niedzielę ok. godz. 2.00 w nocy. Samochód marki BWM wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca 21-letni Wojciech Z. w stanie ciężkim trafił do szpitala.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Za młodzi by umierać i za zbyt nieodpowiedzialni by prowadzić samochody.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Trochę starszy kierowca.(2001-03-04)
 • szybciej szybciej szybciej
 • Więcej pijanych kierowców na drzewach to mniej pijanych kierowcach na drogach
 • Nie mam wątpliwości czy muzg pijanego kierowcy winien być na drzewie, czy zwłoki mojej córki na masce jego samochodu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-05)
 • Propozycja nowelizacji Kodeksu Drogowego: „Art. 13 - Każdy pijany kierowca ma obowiązek, nie zapinając pasów bezpieczeństwa, niezwłocznie, maksymalnie rozpędzić prowadzony przez siebie pojazd i z wielkim impetem wyrżnąć nim w najbliższe ogromne drzewo – lewą przednią stroną (vis a vis kierowcy).” Jestem skłonny opodatkować się na rzecz organizacji pochówków dla ludzi będących na „dwóch gazach”.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rehabilitant(2001-03-05)
 • mam ochotę strzelać do nieodpowiedzialnych gówniarzy za kierownicą. Jeżeli ryzykują wyłącznie swoim życiem nie mam nic nawet przeciwko daleko posuniętej brawurze. W końcu chcącemu nie dzieje się krzywda. Jednak jeśli ofiarą dresiarza za kierownicą staje się przypadkowa osoba to przestaje mnie to bawić.
 • pijani kierowcy wszystkich krajów - łączcie się - w niebie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  proletariusz(2001-03-05)
 • Dlaczego społeczeństwo ma płacić za leczenie ludzi którzy się sami okaleczyli jak: - niedoszki samobójcy, - pijani kierowcy po wypadku, - strajkujący-głodujący itd ? Oni świadomie nas OKRADAJĄ a jednocześnie brakuje pieniędzy na przeszczepy i dla ludzi ciężko chorych.Powinni płacić a jak nie mają ,to rodzina do 3 pokolenia włącznie !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Skąpiec (?)(2001-03-06)
 • Skąpiec: Bo robotnicy (czytaj Solidarność) wprowadzili komunizm koleżeński: każdemu koledze wg potrzeb. W Świecie jest tak, że jak masz wysokie ubezpieczenie to i wysokie świadczenie - leczą Cię w klinikach i akademiach, jak niskie to podstawowa obsługa medyczna szpitala miejskiego. 10 milionów ludzi zaufało Solidarności. Ta dokonała transformacji środków i się uwłaszczyła. Pan Rybicki, biedny nauczyciel, teraz PAN na włościach. Pan Tomaszewski, wypisz wymaluj jak Dyzma. 9 milionów Polaków to dostrzegło i wystąpiło z Solidarności. Komitety PZPR miały funkcję sekretarza partii. Jak Ci działa się krzywda to sekretarz partii dzwonił do dyrektora i informował go, że już nie jest dyrektorem. Teraz od księdza krucyfiksem po krzyżu możesz oberwać. Teraz Polacy odwracają się od Kościoła (28% wiernych wg bp. Śliwińskiego). Kolegia do spraw wykroczeń karały nas za to, że nie podejmujemy pracy. Bo każdy musiał pracować. Solidarności się to, w latach 70-80-90 nie spodobało i wprowadziła bezrobocie (obecnie 2,8 miliona ludzi jest bez pracy). Np. PGR produkował żywność na 2 tys. ha. Pracę miało 100 ludzi a 10.000 jadło ten chleb. Pan Balcerowicz tak ustawił współczynniki, że produkcja rolna stała się nieopłacalna w Polsce. Jego koledzy importują żywność i im się to opłaca. Milion poPeGeeRowców głoduje a tysiąc kolegów Pana Balcerowicza spędza wakacje na wyspach Kanaryjskich. Polska Izba Handlowa przewiduje, ze z powodu działań rządu Solidarności i Unii Wolności, 50% małych i średnich przedsiębiorstw w roku 2001 upadnie! SKANDAL. Unia Wolności narozrabiała i... uciekła przed odpowiedzialnością wychodząc z rządu (wybory!). A Ty nie bądź taki skąpiec i bul za leczenie nieudaczników, bo nawet zabić się nie potrafią!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-06)
 • Panie Andrzeju Pana wypowiedzi w portEl.pl są najbardziej interesujące. Czytam je wszystkie.Zgadzam się z Pana zdaniem na każdy temat. Halina.
 • Panie Andrzeju Pana wypowiedzi w portEl.pl są najbardziej interesujące. Czytam je wszystkie.Zgadzam się z Pana zdaniem na każdy temat. Halina.
 • samochód - do czego to służy???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica w szkole życia(2001-03-06)
Reklama