UWAGA!

Tramwaje inaczej

Od dziś w związku z pracami remontowymi na ulicy Grunwaldzkiej, zmieniają się trasy kursowania linii tramwajowych. "Jedynka" i "dwójka" dojeżdżają tylko do Pl. Konstytucji - dalej podróżnych przewozi zastępcza linia autobusowa. Nie kursują natomiast tramwaje linii nr 4 i "M".

Remont ul. Grunwaldzkiej spowodował liczne zmiany w kursowaniu linii tramwajowych. Tramwaje linii nr 1 i 2 kursują po skróconej trasie tylko do Placu Konstytucji - dla nich przystankiem końcowym i początkowym jest przystanek 1 Maja (koło sądu). Zmiany dotyczą także pozostałych linii. Od dziś do odwołania tramwaje linii nr 5 kursować będą we wszystkie dni tygodnia, a na linii nr 3 zwiększona zostanie liczba kursów po godz. 18.00. Nie będą natomiast kursować tramwaje linii nr 4 i "M".
     Z ul. Grunwaldzkiej (pętla przy ul. Druskiej) w kierunku Pl. Słowiańskiego i z powrotem, co 12 minut, kursować będą autobusy linii zastępczej "Z". Trasa tej linii przebiega ulicami: Grunwaldzką (Druska), Hetmańską, Armii Krajowej, Pocztową, Pl.Słowiański. Powrót po trasie: Pl. Słowiański, Rycerska, Tysiąclecia, Grunwaldzka (przystanek końcowy usytuowany jest na wysokości pętli tramwajowej).
     Autobus linii zastępczej zatrzymuje się na istniejących przystankach autobusowych, a na ul. Grunwaldzkiej w pobliżu przystanków tramwajowych.
     - Pasażerom proponujemy miejsca przesiadkowe: Hetmańska – 1 Maja (sąd) - z autobusu do tramwaju i Pl. Słowiański - z tramwaju do autobusu - dodaje Lechosław Bartosik, szef ZKM Elbląg. - Bilet skasowany w tramwaju upoważnia do kontynuowania podróży autobusem linii "Z".
     W związku z powyższym zmianie ulegną rozkłady jazdy tramwajów na liniach 1, 2, 3 i 5. Szczegółowe rozkłady jazdy umieszczone zostały na przystankach. Są również dostępne na stronie www.zkm.elblag.com.pl. Zmiany w kursowaniu tramwajów obowiązywać będą do odwołania.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama