UWAGA!

Trening systemu alarmowania i ostrzegania

 
Elbląg, Trening systemu alarmowania i ostrzegania
(fot. EPMB spotters)

Od 13 do 15 października br. w godz. 6-19 odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, którego jednym z elementów jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej RP przez statek powietrzny oraz związany z tym trening systemu alarmowania i ostrzegania, polegający na włączeniu syren alarmowych na zagrożonym obszarze kraju (ogłoszenie i odwołanie alarmu).

Scenariusz ćwiczeń przewiduje ewentualne uruchomienie systemu alarmowania w różnych rejonach województwa.
       W przypadku konieczności uruchomienia systemy w Elblągu - sygnał do włączenia syren zostanie nadany ze stanowiska Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Elblągu. Komunikat o ćwiczeniu Renegade-Sarex 15/II zostanie zamieszczony również w Regionalnym Systemie Ostrzegania (RSO).
       Organizatorem ćwiczenia RENEGADE - SAREX 15/II jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Spokojnie, u nas syreny nie działają, wiec będzie cisza
 • Schrony budować idioci a nie syreny alarmowe ! Gdzie w Elblągu są schrony ? Kiedy były modernizowane ? Ludności od 1945 w tym mieście przybyło dziesiątki tysięcy. Po wojnie było kilka czynnych schronów chyba budowanych jeszcze za komuny a teraz co ? Wszystkie zburzone i zasypane ? Na co liczycie darmozjady jak ruski zbombardują jak w Syrii to nas ominą? My i Braniewo idziemy na pierwszy rzut eskadry bombowców i myśliwców po czym w ciągu doby ciężka artyleria zmiecie w pył wszystko a później wejdą wyposzczeni bolszewicy gragbiąc, mordując i gwałcąc co jeszcze zostanie.
 • Schrony przy obecnej technice wojennej. Jak chcesz to w razie nalotu sobie siedź w schronie i zastanawiaj się co Cię tak ładnie smaży :D
 • a ty siedź w domu albo w biedronce
 • Co za dureń opowiada brednie że schrony nie są potrzebne ? Póki co wojny atomowej nie ma a na broń używaną w toczących się wojnach jedynie schrony bronią skutecznie ludność cywilną czy to na Ukrainie czy w Syrii.
 • Niestety prawda jest taka że schronów nie ma wystarczająco a te które istnieją nie spełniają swojej roli poza tymi które są na terenach JW (dostępność, pojemność, uszczelnienie, wyposażenie w sprzęt inż-sap oraz środki łączności) ale schrony to tylko połowa sukcesu. Ilu tu na portEl ma wiedzę z zakresu sygnałów powszechnego ostrzegania i alarmowania ? no ilu ??? domniemam że. .. nikt, kto zna sygnał dźwiękowy informujący o zagrożeniu z powietrza ? no kto ??? podejrzewam że nikt. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja po co nam schrony skoro nikt się do nich nie schroni;) bo nie będzie wiedział co to "wycie" syren oznacza. Obrona cywilna leży i kwiczy, komórkę zarządzania kryzysowego w UM okroili ok niech i tak będzie, . .. powodzenia "cywile" ! Do "geniusza" który twierdzi że schrony nie są potrzebne. .. hmmm nic nie napiszę bo szkoda czasu na takich jak ty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  żołnierz(2015-10-12)
 • to ja spróbuję tak z dzieciństwa, bez googlania: trzy krótkie to przeciwlotniczy, jeden długi to odwołanie?
 • Będzie się dzialo i to już nie długo może jeszcze rok dwa może 3 pożyjemy spokojnie IDZIE WOJNA!
 • prawie dobrze, te "trzy krótkie" to modulowany 3 minuty;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żołnierz(2015-10-13)
Reklama