UWAGA!

Trwa długi weekend. Policjanci zapowiadają surowe kary dla łamiących przepisy

 Elbląg, Trwa długi weekend. Policjanci zapowiadają surowe kary dla łamiących przepisy

Trwa długi weekend. Jest to czas wzmożonych wyjazdów. Codziennie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają elbląscy i pasłęccy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służby Celnej i Żandarmerii Wojskowej.

Policjanci podczas wzmożonych kontroli zwracają szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, badają stan trzeźwości kierujących, sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Funkcjonariusze zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo. Kontrole prowadzone są na terenie miasta i na trasach krajowych w okolicach Elbląga. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone są w wideorejestratory oraz radary.
       Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
      
       W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podajemy kilka sprawdzonych porad, do których warto się zastosować:
      
       Podróż

       Przed podróżą warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami Prawa o ruchu drogowym i bezwzględnie się do nich stosować. Sprawdźcie Państwo stan techniczny pojazdu, a także czy posiadacie przy sobie obowiązujące przepisami prawa dokumenty.
      
       Pamiętajmy!!!
       • udając się w podróż samochodem - nie spieszmy się,
       • aby bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego twojej podróży - wyjedźmy wcześniej,
       • dostosujmy prędkość jazdy do warunków drogowych,
       • róbmy przerwy w podróży, aby odpocząć,
       • nigdy nie pijmy alkoholu, jeśli zamierzamy kierować samochodem,
       • przyjmując u siebie gości, pomyślmy o ich bezpieczeństwie - nie wypuszczajmy ich nietrzeźwych bez opieki, gdyż może dojść do nieszczęśliwego zdarzenia,
       • jeżeli nie mamy warunków na przenocowanie swoich gości – zapewnijmy im bezpieczny powrót do miejsca zamieszkania (np. wezwijmy „ taxi”).
      
       Podczas podróży innymi środkami komunikacji, pamiętajcie Państwo o swoim bagażu. Nie pozostawiajcie go bez opieki. Uważajcie na kieszonkowców. Podczas zakupu biletów demonstrowanie zawartości portfela jest niewskazane. Złodzieje obserwują podróżnych i wybierają osobę, którą chcą okraść. W przedziale nie zostawiajmy swoich bagaży bez opieki. Uważajmy na natrętnych współpasażerów. Szczególną uwagę należy zwrócić podczas wysiadania i wsiadania oraz w korytarzu pociągu. Jeśli poczujecie, że wokół Was robi się tłoczno - wzmóżcie czujność! "Sztuczny tłok" to jedna z ulubionych metod pracy kieszonkowców.
      
       Samochód
       Pamiętajmy o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy go zawsze w miejscach dobrze oświetlonych, blisko ulicy i w miejscach ogólnie dostępnych. Korzystajmy z parkingów strzeżonych. Sprawdźmy czy pozamykaliśmy okna i zamknęliśmy drzwi. Włączmy autoalarm. Nie pozostawiajmy również na fotelach rzeczy, które mogą skusić złodzieja. Pozostawiając auto na parkingu przed sklepem nie zostawiajmy na widocznym miejscu w samochodzie wartościowych przedmiotów typu telefon, radio, torba z laptopem lub wartościową odzież. Chowajmy torby i bagaże do bagażnika.
      
KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Powodzenia w walce z weekendowymi głąbami.
 • żarty sobie ktoś robi z tymi kontrolami, jak widzę szalejących motocyklistów, pseudo kierowców formuły 1,pijanych za kierownicą, rozmawiających przez telefon za kierownicą, bez świateł, bez fotelika dla dziecka, jadą na czerwonym światle tak można wymieniać. Jest monitoring bez użyteczny czy ktoś przy nim siedzi jakie dał efekty, ludzie w jakim ja państwie żyję. Po trzecim świecie to jest DNO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-06-04)
 • Zgadzam się z moim przedmówcą ja auta nie prowadzę ale widzę jak prowadza kierowcy niby kobiety prowadzą ostrożnie tonie prawda codziennie rano widzę jak matki z Zawady wiozą dzieci na skrzyżowaniu ul Robotniczej a Płk Dąbka gdzie jest wtedy drogówka miała by żniwo za cały dzionek.
 • prosze kierowcy z Elbląga - geniusze parkowania swietekrowy.pl
 • W krótkich żolnierskich slowach : 1/ kierowcy jeżdzą coraz bezczelniej i niebezpieczniej, 2/ kary i mandaty sa za niskie za powazne przewinienia, w wielu krajach Zach Europy za przekroczenie dozwolonej predkości o 50 km jest obligatoryjny areszt. 3/policja nie ogarnia tematu, bo ma zwiazane ręce, a sądy nie chcą karać nawet pijanych z 3 promilami. 4/A władza w Warszawie zupelnie nie przejmuje sie, że co roku ginie na drogach 5- 6 tys, a 120 tyś jest rannych. i żaden pożal się Boże kandydat na prezydenta nie porusza tego tematu.
 • niedziela, godz. 8.Osiem chemtrails nad Elblagiem. Patrzcie w niebo. Coś jest na rzeczy.
Reklama