UWAGA!

Trwa nabór żołnierzy do 16. Pułku Logistycznego w Elblągu

 
Elbląg, Trwa nabór żołnierzy do 16. Pułku Logistycznego w Elblągu
fot. mł. chor. Krzysztof Moliński

Nabór do służby zawodowej w strukturach nowo tworzonego 16. Pułku Logistycznego w Elblągu można uznać za proces ciągły. Dziś (2 września) odbył się kolejny egzamin ze sprawności fizycznej kandydatów do służby w 16. pułku, który jest jednym z niezbędnych elementów, wymaganych przy naborze do służby.

Prawie 40 kandydatów zostało poddanych weryfikacji. Drążek, ugięcia ramion, bieg 10x10, "koperta" no i oczywiście marszobieg na 3000 metrów. Komisja przedstawiła normy i wymagania, służba zdrowia sprawdziła samopoczucie i... "do boju". Część kandydatów to byli żołnierze, którzy pamiętali jeszcze z czasów swojej służby te egzaminy. Żołnierze służby przygotowawczej przypomnieli sobie niedawne egzaminy a dla części prawdziwych "cywili" był to ich pierwszy raz. Wszyscy wykazali się uporem, większość wysoką sprawnością fizyczną a całość wyników zweryfikuje pion kadrowy.
       Przypominamy, że nowo tworzony 16. Pułk Logistyczny w Elblągu prowadzi nabór kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie oficerskim, podoficerskim jak i szeregowych. Potrzebujemy między innymi kierowców kat. C, C+E, kucharzy, piekarzy, ratowników przed medycznych i medycznych, "łącznościowców" oraz dowódców drużyn i plutonów. Jeszcze raz przypominamy nasze motto - zostań żołnierzem Rzeczypospolitej i 16. pułku logistycznego w Elblągu.
      
Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama