[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trwa niż, więc uczeń na wagę złotych (z subwencji)

Elbląg, Aby ławki nie świeciły pustkami, gimnazja mają zachęcać uczniów ostatniej klasy do tego, by kontyuowali naukę
Aby ławki nie świeciły pustkami, gimnazja mają zachęcać uczniów ostatniej klasy do tego, by kontyuowali naukę (fot. AD)

Pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu nawiązali współpracę z gimnazjami z gmin ościennych w celu zachęcenia uczniów III klas do kontynuowania nauki w elbląskich szkołach ponadgimnazjalnych. Taką aktywność wymusza niż demograficzny.

Spotkania informacyjne odbyły się już w Krynicy Morskiej, Fromborku, Stankowie, Starym Polu, Braniewie, Nowym Dworze Gdańskim. W bieżącym tygodniu pracownicy odwiedzą szkoły w Milejewie, Sztutowie i Gronowie Elbląskim.
       Podczas spotkania z młodzieżą urzędnicy oraz dyrektorzy szkół przedstawiają ofertę edukacyjną elbląskich szkół ponadgimnazjalnych, możliwości podjęcia pracy w ramach porozumień podpisanych przez Prezydenta Elbląga z firmami, możliwości odbycia płatnych staży oraz uczestniczenia w dodatkowych zajęciach realizowanych w ramach projektów unijnych. Pokazywany jest także film „Edukacja dla innowacyjności”, prezentujący innowacje i zajęcia pozalekcyjne realizowane w elbląskich szkołach.
       Każdy uczeń III klasy gimnazjum otrzymuje również specjalnie przygotowany informator, w którym zamieszczone są informacje na temat atutów elbląskiej oświaty, oferty edukacyjnej kształcenia zawodowego na poziomie technikum, szkoły zawodowej i liceum ogólnokształcącego, a także harmonogram prac związanych z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych.
       Pomóc w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej mają także organizowane od kilku lat Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Najbliższe odbędą się w już w tym tygodniu (18-19 marca) w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego w Elblągu.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • O matko, musiałam 10 razy przeczytać tytuł, żeby zrozumieć, że to niż demograficzny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sista_(2010-03-16)
 • miałem to samo - na pierwszy rzut oka jakiś bełkot, ale. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  levco(2010-03-16)
 • dlatego wszyscy zachecaja aby przyjsc do ich szkoły, nie gwarantujac nic po niej. Smiechu warte
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Stasiok(2010-03-16)
 • Ale stylistyka, jak u gimnazjalisty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-16)
 • Zmieńcie tytuł. .. Totalna porażka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bogacz(2010-03-16)
 • To wielkie wyzwanie: Elbląg jako wysoko oceniany ośrodek edukacyjny dla warmińskiej mlodzieży. Czy elbląskie szkoly sa lepsze od tych z Braniewa, Pasłęka, Lidzbarka Warmińskiego ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hero(2010-03-17)
 • są jeszcze Bartoszyce i Suchacz. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klm(2010-03-17)
 • Mam porównanie w aspekcie matur; poziom oświaty na poziomie szkół średnich jest bardzo wyrównany na terenie wymienionych miast. Walka o ucznia jest pozorna. Najważniejsza jest rola informacyjna o ofercie edukacyjnej miasta. Ja chciałbym jednak skupic się na problemie DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO. Genialny pomysł pod warunkiem posiadania w każdej klasie komputera z dostępem do sieci. Okazuje się, że niewiele szkół jest przygotowana do tego projektu. Ale władze obligatoryjnie chcą go wprowadzic we wrześniu. Okazuje się, że tam gdzie nie ma komputera z podłączeniem do sieci nauczyciele muszą wypełniac dane z lekcji ręcznie(każdej), leciec do sekretariatu w szkole do skanera, a następnie informacje idą do sieci. Zawsze twierdziłem, że żyję w nie do końca normalnym kraju, gdyż wszędzie na świecie wprowadza się pewne rozwiązania informatyczne z powodu oszczędności a więc czegoś wymiernego. U nas odwrotnie a wprowadzanie zmian ma charakter ideologiczny(Polska cyfrowa Tuska). Podobnie jest z prowadzeniem do szkół podstawowych lekcji informatyki. .. lekcje są prowadzone bez komputera. Dziwic się nie należy, że chora edukacja (warto wspomniec o Buzku i jego gimnazjach) nie spełnia oczekiwań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kris_abc(2010-03-17)
 • To ja mogie być informatyk co siedzi w sekretariacie i przepisuje dwóje z arkusza do komputera
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  woźny(2010-03-17)
 • A w Rosji kartę pacjęta z kołchozu w Riabinowce (posiadającą wpisy kołchozowego lekarza) jak biedak zachoruje na anginę w Moskwie czy Nowosybirsku, lekarz w Moskwie czy innym Władywostoku bez problemu kartę chorobową w internecie przegląda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hero(2010-03-17)
 • Popatrzcie jak kraj się zmienia. Już w Starym Polu jest jakoś normalniej. Chodniki zamiecione, bez psich kup, jakoś ochędożone obejścia. A w Elblągu. .. .Jegłownik też na modłę elbląską. Szlak by to trafił i miłośników piesków w mieście kościołów i stacji benzynowych. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bez(2010-03-17)
 • Dlaczego na portelu nie ma informacji o targach edukacyjnych, które odbyły się w miniony czwartek i piątek w zespole szkół mechanicznych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  maczugowiec(2010-03-21)
Reklama