UWAGA!

Trwają poszukiwania dzików zarażonych ASF

 Elbląg, Trwają poszukiwania dzików zarażonych ASF
fot. Marek Lewandowski

W sobotę, 9 marca odbyły się już trzecie w tym roku na terenie Nadleśnictwa Elbląg poszukiwania dzików zarażonych afrykańskim pomorem świń (ASF). W poszukiwaniach zorganizowanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, prowadzonych przez leśników z Nadleśnictwa Elbląg, wzięło udział 40 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Tym razem przeszukane zostały tereny leśne w leśnictwie Dąbrowa, znajdujące się na północny wschód od Elbląga i w nie został znaleziony ani jeden padły dzik. Jeżeli podczas spacerów po lesie natkniemy się na martwego dzika, należy to zgłosić do Powiatowego Lekarza Weterynarii podając lokalizację (np. koordynaty GPS). Uwaga! Ważne jest, aby nie dotykać takiego znaleziska! Ze znalezionego dzika zostaną pobrane próbki do badania, a dzik zostanie odpowiednio zutylizowany.
       Oprócz zorganizowanych poszukiwań dzików, leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg prowadza stały monitoring lasu podczas codziennej pracy, aby możliwie jak najlepiej zabezpieczyć teren przed rozprzestrzenianiem się tej choroby.
      
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama