UWAGA!

Trzeba płacić za środowisko

31 lipca mija czas zapłacenia opłaty na środowisko za pierwsze półrocze 2008 roku. Warto przypomnieć, że korzystanie ze środowiska przyrodniczego też kosztuje. Ten obowiązek spoczywa na firmach zanieczyszczających powietrze, wodę lub w inny sposób degradujących środowisko. Za korzystanie ze środowiska muszą płacić przedsiębiorcy i inne jednostki nie będące przedsiębiorcą według ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy jeśli nie zapłacą będą mieli problemy z korzystaniem z funduszy z UE.

Opłata środowiskowa jest takim samym obowiązkiem publiczno-prawnym, jak podatki czy składki na ubezpieczenie społeczne. Firma, która nie zapłaci za korzystanie ze środowiska, nie może ubiegać się o unijną pomoc.
     Pieniądze wpłaca się na konto Urzędu Marszałkowskiego, tylko wtedy, gdy opłata przekracza kwotę 400 zł za pół roku. Jeżeli jest niższa, firma nie płaci. Nie zwalnia to jednak przedsiębiorcy z obowiązku przedstawienia Urzędowi Marszałkowskiemu wykazu emitowanych zanieczyszczeń.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • no i kolejny podatek dla przedsiębiorcy. .. podatek dochodowy, podatek vat, podatek od nieruchomości, użytkowanie wieczyste, płatne KAŻDE zaświadczenie, pisemko, podanie, pełnomocnictwo, czynności cywilno-prawne. Polska składa się z opłat, danin i podatków.
  • .. .ludzie popatrzcie na ceny benzyny w Elblągu - najwyższe w Polsce i co jeszcze bardziej dziwne na wszystkich stacjach ta sama cena !!! Czyżby niedozwolona zmowa cenowa ??
Reklama