UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzy firmy będą usuwać wraki

 
Elbląg, Trzy firmy będą usuwać wraki
(fot. WS archiwum portEl.pl)

204 tysiące złotych wyda miasto w ciągu najbliższych trzech lat na usuwanie z ulic i parkingów wraków aut i przechowywanie ich na strzeżonym parkingu. Kosztami będą później obciążani właściciele takich pojazdów.

Na przetarg ogłoszony przez miasto wpłynęła tylko jedna oferta, którą wspólnie złożyły trzy firmy: Bellis Studio i AP-EL z Elbląga oraz Robmar z Nowego Dworu Gdańskiego. Zaproponowana przez nie cena – 204 tysiące złotych była o 6 tysięcy złotych niższa, niż zaplanowali urzędnicy w dokumentacji tego zamówienia. A to oznacza, że miasto podpisze z tymi firmami umowę, w wyniku której przez trzy najbliższe lata będą one na wniosek Straży Miejskiej odholowywać nieużywane auta, zalegające na elbląskich parkingach.
       Czyszczenie miasta z porzuconych aut trwa od kilku lat. Samochody trafiają na parking strzeżony do czasu, aż zgłoszą się po nie właściciele. W ubiegłym roku takich przypadków było 7, ale w obecnym - już 15.
       Jeśli samochód nie zostanie odebrany przez właściciela, po trzech miesiącach jest wysyłany wniosek do sądu o przepadek samochodu na rzecz miasta. Jeśli jego wartość nie przekracza tysiąca złotych, auto zostaje zutylizowane. Auta warte ponad tysiąc złotych zgodnie z przepisami muszą być zlicytowane lub przekazane jednostce podlegającej miastu.
       Obecnie ratusz prowadzi 40 postępowań dotyczących zapłaty za zholowane i odstawione na parking strzeżony pojazdy. Średnio ich właściciele muszą zapłacić ok. 3 tysięcy złotych. Rekordzista ma do zapłacenia 11 tysięcy złotych!
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama