UWAGA!

Trzy firmy będą usuwać wraki

 
Elbląg, Trzy firmy będą usuwać wraki
(fot. WS archiwum portEl.pl)

204 tysiące złotych wyda miasto w ciągu najbliższych trzech lat na usuwanie z ulic i parkingów wraków aut i przechowywanie ich na strzeżonym parkingu. Kosztami będą później obciążani właściciele takich pojazdów.

Na przetarg ogłoszony przez miasto wpłynęła tylko jedna oferta, którą wspólnie złożyły trzy firmy: Bellis Studio i AP-EL z Elbląga oraz Robmar z Nowego Dworu Gdańskiego. Zaproponowana przez nie cena – 204 tysiące złotych była o 6 tysięcy złotych niższa, niż zaplanowali urzędnicy w dokumentacji tego zamówienia. A to oznacza, że miasto podpisze z tymi firmami umowę, w wyniku której przez trzy najbliższe lata będą one na wniosek Straży Miejskiej odholowywać nieużywane auta, zalegające na elbląskich parkingach.
       Czyszczenie miasta z porzuconych aut trwa od kilku lat. Samochody trafiają na parking strzeżony do czasu, aż zgłoszą się po nie właściciele. W ubiegłym roku takich przypadków było 7, ale w obecnym - już 15.
       Jeśli samochód nie zostanie odebrany przez właściciela, po trzech miesiącach jest wysyłany wniosek do sądu o przepadek samochodu na rzecz miasta. Jeśli jego wartość nie przekracza tysiąca złotych, auto zostaje zutylizowane. Auta warte ponad tysiąc złotych zgodnie z przepisami muszą być zlicytowane lub przekazane jednostce podlegającej miastu.
       Obecnie ratusz prowadzi 40 postępowań dotyczących zapłaty za zholowane i odstawione na parking strzeżony pojazdy. Średnio ich właściciele muszą zapłacić ok. 3 tysięcy złotych. Rekordzista ma do zapłacenia 11 tysięcy złotych!
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama