UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzy hipermarkety

Elbląg, Radni mimo protestów wyrazili zgodę na budowę hipermarketu
Radni mimo protestów wyrazili zgodę na budowę hipermarketu

37 głosami za - przy dwóch wstrzymujących się - radni elbląscy podjęli dzisiaj uchwałę o "przystąpieniu do sporządzania zmian ustaleń miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta", która pozwoli na zlokalizowanie hipermarketu przy ul. Żeromskiego.

Obecnie na ul. Żeromskiego znajdują się zakłady mięsne Elmeat, które miałaby przenieść swoją siedzibę na obrzeża miasta przy ul. Mazurskiej. Na Żeromskiego swój hipermarket chce postawić francuska firma Leclerc.
     Przed tym krokiem ostrzegali elbląscy kupcy, którzy już dziś zapowiedzieli zaskarżenie uchwały elbląskich radnych do wojewody warmińsko-mazurskiego.
     Przemawiający na sesji w imieniu zarządu miasta prezydent Henryk Słonina stwierdził, iż jest to trudna decyzja, ale władze muszą wysłuchać również mieszkańców, którzy domagają się "choćby jednego hipermarketu w Elblągu". Poza tym podkreślił, iż obecna lokalizacji zakładów Elmeat stanowi zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.
     - Do dziś pamiętam, jak obudzono mnie w nocy, kiedy nastapił wyciek amoniaku - mówił do zebranych prezydent.
     Radni nie mieli żadnych wątpliwości. Bez dyskusji przegłosowali projekt uchwały: 37 radnych było za, a dwóch wstrzymało się od głosu.
     Podczas sesji radni przyjęli również uchwałę dotyczącą zasad wykorzystania terenów znajdujących się w granicach zwartej zabudowy śródmiejskiej miasta pod budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedażowej powyżej 2000 metrów kwadratowych. Uchwała zakłada, iż przez najbliższe pięć lat Rada Miejska w Elblągu, mając na uwadze opinie mieszkańców i kupców, nie zaakceptuje lokalizacji nowych hipermarketów w mieście. Uchwała nie dotyczy dwóch wcześniej zaakceptowanych lokalizacji tj. w Ogrodach Świerczewskiego (Ahold) oraz na dzisiejszym tzw. ruskim rynku (Centrum Plaza). Rada w podjętej uchwale zastrzega również, iż nie jest przeciwna lokalizacji hipermarketu na ul. Żeromskiego.
     
     Zobacz także "Stop ekspansji hipermarketów" oraz "Własny interes, ale czyj?"
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nareszcie zrobię zakupy we francuskim hipermarkecie w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jadwiga(2001-04-12)
 • czas na Elbląg, już mam dość wyjazdów do marketów w Gdańsku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ja(2001-04-12)
 • w końcu przestali kupczyć i podjęli decyzję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  en(2001-04-13)
 • Wielkie brawa.Nareszcie podjeto te decyzje.Zaczeto liczyc sie z ludzmi ,a nie garstka prywaciarzy,ktorzy zreszta juz sie dorobili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Marek(2001-04-13)
 • Bardzo się cieszę z tej decyzji !Wreszcie ktoś był odważny i podjął decyzję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-04-13)
 • Ciekawe ile radni dostali do kieszeni Widzę że tylko dwóch nie wzieło . W Poznaniu za jeden głos za budową płacą po 50000 zł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-04-13)
 • Kiedy one w końcu powstaną?????? Mam dość brudnej Biedronki, gdzie między wózkami klientów jeżdżą wózki z towarem i to one są najważniejsze. Tak samo, jak najważniejsze są panie w kasie...A może zamiast pić na zapleczu kawkę do kas siadłyby trzy zamiast jednej (zwłaszcza teraz przed świętami). Nie wspomnę o brudzie i smrodzie w sklepie...ble Gdzie jest sanepid? Ja chcę, domagam się 10 hipermarketów, gdzie będę mogła wybierać i przebierać, a jak mi się nie spodoba pójdę do następnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klientka(2001-04-13)
 • Ale się Borowski i zarząd Elmeetu obłowi Dał Słoninie działę,a teraz zwolni resztę załogi tak jak zwolnił wcześniej 200 osób A na Mazurskiej będzie miał za darmo piękną hale do wynajęcia pod kolejny hipermarket Niech nam żyje i wzrasta czerwona kasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-04-13)
 • a moim zdaniem od polozenia kostki brukowej na starowce i wybudowania nadbrzeze bezrobotnych nam nie przybedzie panu prezydentowi brak jest pomyslu zeby wpasc na pomysl jak tu nasladowac inne gminy zamiast oddawac grunty za miastem pod inwestycje produkcyjne mysli jak tu wybudowac nastepny hipermarket wybrukowac ulice pomalowac tramwaj .Jednym slowem wszystko dla picu i dla oka tej opini tez nie odczyta bo brakuje mu czesu na czytanie prasy w internecie i wogole jest tak strasznie zaganiany ze nie zdązył spostrzegł ze tinternet sluzy przyspieszeniu komunikacji miedzu ludzmi i poprawie wzajemnych relacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-04-13)
 • Biedronka należy do koncernu JERONIMO który z kolei należy do ALHOLDA to jest się© sklepów nastawiana na niszczenie małych lokalnych sieci Można to łatwo sprawdzić . Na razie zażądza tym burdelem ELEKTROMIS z POZNANIA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-04-13)
 • Ludzie! Po co te kłótnie? I tak powstaną hipermarkety w Elblągu, bo jest to nieuniknione. Wymusza to wolny rynek. Na nic protesty. Gdyby nie powstały hipermarkety, to w końcu Elbląg przestał by się liczyć w naszym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PH(2001-04-13)
 • Kupcy już dziś zapowiedzieli zaskarżenie uchwały elbląskich radnych do wojewody warmińsko-mazurskiego. A my będziemy płacić za to że radnym się nie chiało przestrzegać nowej ustawy podpisanej przez prezydenta mówiącej o tym że hipermarkety można bydować za miastem Przecież oni nam wwiozą do Elbląga swoje BSE i PRYSZCZE CE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-04-14)
Reklama