UWAGA!

Tu będą pokazywać, jaki Elbląg jest piękny

 
Elbląg, W Sali Elbląskiej przy ul. Krótkiej
W Sali Elbląskiej przy ul. Krótkiej (fot. Michał Skroboszewski)

- Czy to jest ważne ile tu jest zdjęć? Ja uważam, że nie. Najważniejsze jest to, że znalazło się miejsce, gdzie można pokazać od pięknej strony walory Elbląga i okolic - mówił Henryk Myśliński podczas dzisiejszego (24 lutego) otwarcia Sali Elbląskiej przy ul Krótkiej. Tu będzie można oglądać zdjęcia członków i sympatyków Klubu Fotograficznego PTTK. Jako pierwszy zaprezentował się właśnie Henryk Myśliński. Zobacz fotorelację z otwarcia wystawy.

Dla miłośników fotografii zrzeszonych w klubie PTTTK to ważne wydarzenie. W hotelu przy ul. Krótkiej mają od dziś miejsce, w którym będą mogli prezentować swoje zdjęcia. Jako pierwszy na taki krok zdecydował się Henryk Myśliński (z zamiłowania fotograf dokumentalista. Od 1967 roku fotograf zawodowy. Wieloletni fotoreporter prasy lokalnej. Współautor wielu albumów fotograficznych, promujących zabytki Elbląga, jego okolice oraz ważne wydarzenia. Autor mini albumu „Elbląg Miasto Portowe”. Od 2015 roku Instruktor Fotografii Krajoznawczej).
       - Czy to jest ważne ile tu jest zdjęć? Ja uważam, że nie - mówił z przekonaniem. - Najważniejsze jest to, że znalało się miejsce, gdzie można pokazać od pięknej strony walory Elbląga i okolic. A w tych zdjęciach ważne jest, by przedstawiły to, co mamy do sprzedania, czyli piękną starówkę, Kanał Elbląski, rzekę Elbląg, piękny Ratusz Staromiejski. Dalej - piękne miasto Kopernika, Zamek Krzyżacki w Malborku oraz piękną przyrodę. Przyświeca mi hasło: Elbląg w krainie Zalewu Wiślanego. Czego więcej potrzeba?

  Elbląg, Od lewej: Henryk Myśliński, autor zdjęć i Janusz Hankowski, artysta, który zaprojektował "mozaikę" zdobiącą hotel przy ul. Krótkiej
Od lewej: Henryk Myśliński, autor zdjęć i Janusz Hankowski, artysta, który zaprojektował "mozaikę" zdobiącą hotel przy ul. Krótkiej (fot. MS)


       Henryk Myśliński przywołuje też chętnie cytat: 'I ty będziesz także tej ziemi gospodarzem, a cóż ty powiesz, co ty będziesz na tym rozumiał, jeżeli ty swej ziemi nie znasz". Sam zna ją doskonale. W swoich zbiorach ma zdjęcia np. starówki zrównanej z ziemią, ale zachwyca się również zmianami, jakie w mieście zachodzą: - Most Unii Europejskiej, obwodnica, odbudowa starówki - wylicza.  - Mam satysfakcję z młodych lat fotografowania, ale i później wiele się wydarzylo.
       W Sali Elbląskiej będzie można oglądać zdjęcia członków i sympatyków Klubu Fotograficznego PTTK. Ale jej otwarcie to tylko przedsmak tego, co czeka nas w czerwcu (23 - 25 czerwca), kiedy to zaplanowano Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej.
      


      
       Patron medialny Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • " Tu będą pokazywać, jaki Elbląg jest piękny '. .. bo jest. Kocham to miasto, ze swoimi wadami i zaletami. ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  pampi-ZAWADA(2017-02-24)
 • JesCze tego Bociana tam brakowało. Znawca hahaha. Toć lepsze foty są w fotce miesiąca chociaż to tak samo marne gnioty
 • Czy to jest ważne, że nie ma pracy? Najważniejsze, że jest pięknie! -. -
 • Podnieś zapasione dupsko z kanapy odstaw chipsy i przejdz się poszukaj a zobaczysz ile jest pracy.
 • Widzę ile ludzi siedzi bez pracy albo maja 1600 max w tym mieście i wegetuja. Nie mowie ze wyglad miasta nir jest wazny ale pracy za normalne pieniadze tu nie ma. Nie bądź śmieszny z tym dupskiem, obecnie ludzie dbają o siebie i raczej juz tak nie jedzą smieciowego zarcia
 • Młodych to nie interesuje
 • Zapraszam na daszynskiego,próchnika.rozjeżdżone teawniki,polamane chodniki i slamsowate potworki garażowe.te szczeguly powoduja ze ,,kocham to miasto,, i to i tu mozna bylo pokazac na fotografiach a nie tylko wychuchane fragmenty miasta w ktore laduje sie nasze podatki.
 • A w tym Próchniku to same się chodniki połamały ?? Obcy rozjeżdżają, czy sąsiedzi ??? Jak szanujecie, tak macie. Dla mnie to może tam nas. .. .i przyklepać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Ktotorobi??(2017-02-25)
 • Jak czytam wpisy to jest jednak trochę ludzi, którzy chcieliby by miasto był ładne. Ładniej z każdym rokiem tylko miłośników psów jakoś przybywa sadząc po zanieczyszczonych trawnikach. .. .a miłośnicy ludzi się pochowali? Ludzi ubywa, a dewastacja rośnie. .. .a to malują świeżo wyremontowane elewacje, a to przystanek rozwalą, a to śmieci, ,gubią, ,na drodze do śmietnika. .. Może tak jakoś się da tą naszą społeczność zintegrować?
 • Jakieś stare te zdjęcia zza czasów gdy jeszcze była kładka zamiast mostów zwodzonych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  yhthyt(2017-02-25)
 • tylko niech komuś nie odbije i zechce pokazywać zdjęcia olsztyna.
Reklama