UWAGA!

Tutaj ma być rondo

 
Elbląg, Rondo ma poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu
Rondo ma poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu (fot. Anna Dembińska)

Na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Niepodległości, gdzie często dochodzi do kolizji, ma powstać rondo. Ratusz chce także zmodernizować 450-metrowy odcinek ulicy. Połowa pieniędzy na ten cel ma pochodzić z rządowego programu, tak zwanych „schetynówek”.

Koszt budowy ronda wraz z przebudową 450 metrów ulicy Konopnickiej na odcinku od Niepodległości do Piłsudskiego wynosi 1,8 mln złotych. Połowę kwoty ratusz chce pozyskać z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (tzw. „schetynówki). Partnerem w tej inwestycji jest Starostwo Powiatowe w Elblągu.
       - Dzięki temu, że mamy partnera, dostajemy dodatkowy punkt na liście rankingowej. W rewanżu miasto będzie też partnerem w jednej z inwestycji powiatu elbląskiego – mówi Jacek Boruszka, wiceprezydent Elbląga.
       Elbląska inwestycja obejmuje m.in. budowę ronda z wyspą, przebudowę chodników, jezdni, zatok autobusowych, budowę ścieżek rowerowych i przebudowę jezdni. Dzisiaj, w ostatni dzień składania wniosków, władze Elbląga wystąpią o dofinansowanie tej inwestycji.
       W województwie warmińsko-mazurskim na dofinansowanie „schetynówek” zostanie przeznaczonych 47 milionów złotych. Decyzje o tym, które samorządy otrzymają wsparcie, powinny zapaść w grudniu.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama