UWAGA!

Tutaj ma powstać wielopoziomowy parking

 
Elbląg, Działka, którą chce sprzedać miasto, obejmuje teren od drogi 503 aż do hotelu Galeona (
Działka, którą chce sprzedać miasto, obejmuje teren od drogi 503 aż do hotelu Galeona ((fot. WS)

Pod młotek idzie kolejna miejska działka w atrakcyjnym punkcie Elbląga. Tym razem miasto wystawia na przetarg teren przy ul. Krótkiej, na którym mieści się między innymi strzeżony parking. Cena wywoławcza – 705 tysięcy złotych.

W tegorocznym budżecie Elbląga przychody ze sprzedaży miejskich nieruchomości mają wynieść 27 milionów złotych, to aż o 11 milionów więcej niż w 2013 roku. Na razie największe zainteresowanie wśród inwestorów wzbudzają tereny koszar przy Lotniczej, na których sprzedaż na razie nie chcą się zgodzić radni. Pozostałe działki nie mają już takiego wzięcia. Nikt nie był na przykład zainteresowany kupnem pod budowę kamienic gruntów przy muzeum, gdzie mieści się bezpłatny parking.
       Teraz pod młotek idzie kolejny atrakcyjny teren w centrum – przy ul. Krótkiej, na którym obecnie są tereny zielone i działa m.in. strzeżony parking. Cena wywoławcza gruntu o powierzchni 3300 metrów – 705 tysięcy złotych. W tym miejscu plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę usługową z wielopoziomowym parkingiem na około 150 miejsc.
       Rozstrzygnięcie przetargu w sprawie sprzedaży gruntu przy ul. Krótkiej odbędzie się 15 września.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • nie pójdzie
 • Będzie raj dla archeologów.
 • Déjà vu. .. chyba z trzeci raz będą budować ten parking.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Snake(2014-07-14)
 • działka dla zdesperowanego szleńca :)
 • Mini poligon u zbiegu ulic Piłsudskiego i Królewieckiej-to jest łakomy kąsek dla inwestorów. Tylko czekać jak wojsko wystawi go na licytację.
 • Nic zieleni nie moze byc w tym miescie jest tyle innych pustych miejsc nie zagospodarowanych np niedaleko szpitala na jaszczurczego kolo figaro plac pod budowe.
 • Lepsze miejsce na parking wielopoziomowy to ciągnąca się od 10 lat budowa obiektu przez inwestora - pana Przezpolewskiego, aktualnie już na poziomie 1 pietra, naprzeciwko hotelu Pod Lwem na Starówce. Prezydenci Wilk i Hajdukowski powinni częściej przeprowadzać rozmowy dyscyplinujące z wlaścicielami strategicznie polożonych dzialek na których nic się nie buduje, czekającymi latami na kupca, jak budowa p. Knitter na Wigilijna róg St. Rynek, czy p. Majkowski - pl. Konstytucji.
 • Boże, trochę zieleni, parku, spokoju, wytchnienia w środku miasta nam mieszkańcom po prostu to się należy jak psu kość
 • Parking jako wypełnienie północnej pierzei najbardziej reprezentacyjnego placu miasta? Obok kilku zachowanych secesyjnych kamienic, klasycystycznej poczty i Starego Miasta? Kto tu mysli w tym Elblągu? Przeciez tu powinien własnie stanąć pieknie wykończony apartamentowiec albo budynek biurowy z bogatą fasadą. A wszelkie garaże, śmietniki i trzepaki należy schować gdzieś na zapleczu. To samo dotyczy garaży mających powstać obok poczty w miejscu dawnego hotelu Berlin
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  rozsądny(2014-07-15)
 • Bardzo słuszna uwaga ! Obrzydliwy widok
 • Tak się zastanawiam, czy władze miasta czują, to miasto, czy wsłuchują się w głosy mieszkańców. Myślę, że z tym jest kiepściutko. Przecież ul. Krótka to centrum miasta. Tam w latach między wojennych stał ładny budynek. Mieszkańcy widzą tam obiekt mieszkalny lub kubaturą nawiązujący do dawnych czasów. Uważam, że taki obiekt by był milszy oku jak parking. _Kondek
 • Kondek Gdzie jest mój komentarz. A może pokazujecie tylko te, co uważacie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Kondek(2014-07-15)
Reklama