UWAGA!

Tylko 25 paczek

25 najuboższych elbląskich rodzin otrzyma paczki świąteczne. Znajdą się w nich m.in. makaron, mąka, kasza, majonez i słodycze.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podsumował akcję "Radość Dzieciom". Przed każdymi świętami Ośrodek zwraca się do elblążan o finansowe i rzeczowe wsparcie akcji.
     Każda paczka ma wartość 25 zł. Pracownicy ośrodka są jednak nieco zawiedzeni - udało im się przed Wielkanocą obdarować tylko te 25 rodzin. Przed Bożym Narodzeniem paczki trafiły aż do 160 ubogich rodzin.
     - Sądzę, że nasza akcja zbiegła się w czasie z podobna zbiórką, organizowaną przez Elbląski Bank Żywności, stąd być może otrzymaliśmy od zazwyczaj hojnych Elblążan mniej darów niż zwykle - powiedziała Krystyna Miezio z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w pocie czoła, za budżetowe pieniądze pracuje ponad 120 osób . Gdyby każda z tych pobierających budżetowe pieniądze osoba zrobiła jedną paczkę to udało by się zrobić ponad 120 paczek. Gdyby zmniejszyć ilość pomagających o połowę to paczki można by zrobić dla paru tysięcy osób. 25 paczek tu ubóstwo zdrowego rozsądku i wstyd dla MOPS –u. Wesołego Alleluja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  de-bil(2002-03-28)
 • Suche fakty: 1 paczka = 25 zł,Ilość paczek = 25. MOPS zebrał więc 625 zł. Jeżeli jest prawdą, że w MOPS zatrudnionych jest ponad 100 osób to wypada ok 6 zł na osobę. Miesięczna pensja jednego urzędasa to min. 50 paczek na święta. Dziad pod Kościołem Św Mikołaja, przyjeżdża do Elbląga z Gdańska, bo ludek boży tu ofiarniejszy no i dlatego, że mu się opłaca - pomimo kosztów dojazdu - czyli minimum 50 zł za sesję niedzielną. Ktoś więc daje, trzeba tylko zbierać. Jeżeli pracownicy MOPSU jak średnia społeczeństwa to w 50% komuchy a w 50% katoliki - to i tak jak 50 da 5 zł na tacę w niedzielę to się zbierze 250 zł - tylko od nich. Pies marki pies mięszany wciąga tygodniowo Pedigree Pala za 40 zł. Paczka dla dzieci = 25 zł. Laska na siódemce kosztuje 50 zł. Luuuuudzie zwariowałem już od tych liczb, ale mój piękny umysł nie wie czy to rzeczywiście ja czy ta p..... instytucja (tzn MOPS).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Crazy Blue Ziggi(2002-03-28)
 • Adam Mickiewicz gdyby żył, to by napisał "W dziadach dziady". KROPKA.Nic dodać,nic ująć!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Roba(L)k(2002-03-28)
 • Jeżeli to wszystko prawda, to może warto zastanowić się nad zwolnieniem większości pracowników tej "szacownej" instytucj i za te pieniądze zrobić paczki dla potrzebujących. A co by się stało, gdyby tak każdy pracownik Ośrodka dał od siebie 5 zł. a sef 10 zł.? Ile wtedy byłoby paczek? Wyszło mi 24 paczki. Wierzyć się nie chce, że tak mało pieniędzy zebrano. Myślę, że tych pieniędzy nikt nie zbierał. To ktoś im przyniósł przez pomyłkę sam. A może...? Strach myśleć! Wolę wierzyć, że nic takiego nie miało miejsca.
 • MYLICIE SIĘ wszyscy - jest JESZCZE GORZEJ ! Mam przed sobą wykonanie budżetu za 2001 r. (a co) i z niego wynika, że na pomoc społeczną wydano AŻ 42.500.000 zł (tak, tak starych 425 miliardów), czyli 16 % budżetu miasta. Niby dużo, ale CO Z TEGO, jak 70 % tej kwoty, czyli 30 MILIONÓW 9stare trzysta miliardów) poszło na utrzymanie TRZYSTU CZTERDZIESTU (340) urzędników, a nie 120, bo oprócz MOPS są jeszcze Centra - Pomocy Rodzinie, Wsparcia dla Dzieci i Młodzierzy, Osób Starszych, Interwencji Kryzysowej, Pracy i Pomocym itd i itp... Na zasiłki i pomoc w naturze poszło tak naprawdę NIEWIELE, a te CENTRA to FUNTA KŁAKÓW NIE WARTE - bo nikomu tak naprawdę nie pomogły ! , a są przechowalnią dla SAMYCH SWOICH. ŚREDNIA PŁACA TO - 1950 zł, a otrzymana średnia PODWYŻKA PŁACY w 2001 r - 150 zł (nieżle). NIC DZIWNEGO ŻE NA PACZKI ZABRAKŁO ! JEST również SZEŚCIU DYREKTORÓW tych Centrów i 10 zastępców ( w samym MOPS-ie TRZECH). Czy wiecie teraz dlaczego nie starczyło na świąteczne paczki dla najbiedniejszych ? A może zrobic zrzutkę na portalu ? - sam dam na dwie paczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-03-29)
 • O rety zatroskany masz absolutną racje pozwalniac polowe tych obiboków którym na dodatek ustawa gwarantuje trzynastke ciekawe za co
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tez zatroskana(2002-03-29)
 • Dlaczego paczki dla najuboższych na Wielkanoc mają być robione tylko za pieniądze pochodzące ze zbiórki od Elblążan? Jeśli ludzie mało dadzą, to niewielu potrzebujących je otrzyma. Czemu nie ma pieniędzy z Urzędu Miasta na paczki? Prywatni ludzie dają we własnym otoczeniu, wiedząc komu. A MOPS niech się Nimi nie wyręcza. Przesyłam najlepsze życzenia Świąteczne dla Wszystkich Elblążan, a przede wszystkim zabierających głos na Portelu (szczególnie dla EGZEGETA).
 • UWAGA To co pisze ZATROSKANY to prawda, taką paranoidalną strukturę stworzył i utrzymuje za nie swoje pieniądze prezydent Gliszczyński. Marnowanie pieniędzy na tabuny urzędników i kolesi tych urzędników to skandal. A co będzie jak społeczeństwo przestanie być biedę? Trzeba ich będzie z roboty zwolnić. Więc może celowo robi się wszystko żeby była nędza bo cały MOPS będzie można powiększyć jeszcze ze dwa razy. Gdzie są radni którzy wykonanie budżetu akceptują . Jeżeli nie widzą tej paranoi to po co są radnymi. A może przekazali by kawałek diety na jeszcze 25 paczek. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kompletny de-bil(2002-03-29)
 • ludzie ludziom ...................................................25 paczek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zażenowany(2002-03-29)
 • Szkoda że przewodniczący rady zagląda tam gdzie można składac życzenia, a nie tam gdzie o głupocie w JEGO mieście piszą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zajączek(2002-04-01)
Reklama