UWAGA!

Tym co zginęli

Od 27 do 28 kwietnia w Nadbrzeżu odbywać się będzie XXV Jubileuszowy Zlot Pamięci Narodowej w Nadbrzeżu. Jego celem jest uczczenie pamięci ofiar hitleryzmu i stalinizmu, oddanie czci poległym o wyzwolenie narodowe i społeczne w czasie II wojny światowej. Mogą wziąć w nim udział turyści indywidualni oraz drużyny zgłoszone przez szkoły lub organizacje młodzieżowe.

Na zlot do Nabrzeża można udać się pieszo, rowerem, motocyklem lub autokarem. Piechurzy mogą wybrać dwie trasę jedno- lub dwudniową. Pierwsza rozpocznie się 28 kwietnia o godz. 9.00 w Jagodnie. Druga zaś, rozpoczęta 27 kwietnia, przebiegać będzie przez Tolkmicko, Wały Tolkmita, Kadyny, Suchacz, Połoniny. Obie zakończą się oczywiście w Nadbrzeżu.
     Uczestnicy zlotu podróżujący jednośladami mają do wyboru trasę dowolną lub trasę przebiegającą przez Łęcze i Połoniny. Ci, którzy wybiorą podróż autokarem, pojadą do Nadbrzeża przez Milejewo lub Krasny Las.
     Zbiórka wszystkich uczestników XXV Jubileuszowego Zlotu Pamięci Narodowej odbędzie się 28 kwietnia o godz. 11.00 przed budynkiem Zasadniczej Szkoły Ogrodniczej w Połoninach. Stąd wyruszą w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i orkiestry Garnizonu Elbląg pod pomnik ofiar, gdzie złożą wieńce i kwiaty oraz zostanie odprawiona msza polowa z udziałem Wojska Polskiego.
     Uczestnictwo w Zlocie jest odpłatne: za trasę pieszą dwudniową i autokarową - 15 zł, trasa jednodniowa, trasy dowolne motorowe i kolarskie oraz kolarska jednodniowa - 8 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 kwietnia w siedzibie Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jest mi bardzo przykro, ze na zlot do Nabrzeża można udać się tylko pieszo, rowerem, motocyklem lub autokarem. Jestem niepełnosprawny i posiadam przystosowany samochód osobowy. Organizator wykluczył możliwość udziału osób mających samochody osobowe. Uważam, ze jest to dyskryminacja! A autobusu sobie nie kupię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inwalida I grupy(2001-04-18)
 • Autokarem z Elbląga do Nadbrzeża pojadę przez Milejewo lub Krasny Las? PTTK zarabia na przewozach i nabija sobie kasę a nas w butelkę. Do Nadbrzeża należy pojechać przez Rubno, Jagodną, Kamienicę Elbląską – to trasa trzykrotnie krótsza. Chyba że lubimy jazdę autokarem... to proponuję przez Zakopane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-04-18)
 • 8 zł za 500 metrów spaceru w kolumnie? Komuno wróć!!! Pochody pierwszo-majowe były bezpłatne i też z orkiestrą wojskową - grały same trąby i fujary.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Młody demokrata(2001-04-18)
 • ceny są śmiesznie niskie, należy je podnieść do poziomu 50 zł i 25zł. bo z tego co widzę poziom PTTK drastycznie się...
Reklama