UWAGA!

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów w całej Polsce

 Elbląg, Tymczasowy zakaz wstępu do lasów w całej Polsce
fot. Anna Dawid

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją premiera zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a parki narodowe pozostają zamknięte - czytamy w komunikacie wydanym w piątek (3 kwietnia) przez Lasy Państwowe. 

W piątek (3 kwietnia) na stronie Lasów Państwowych ukazał się komunikat o wprowadzeniu tymczasowego zakazu wstępu do lasów. 

- Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, między innymi na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważne potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom - czytamy między innymi w komunikacie.

Oznacza to, że od 3 kwietnia do 11 kwietnia nie można przebywać na terenach leśnych. Nieczynne będą też leśne parkingi, wieże widokowe, wiaty, miejsca na ogniska i do biwakowania. 

 - Rozumiemy potrzebę kontaktu z przyrodą i potrzebę odetchnięcia od bardzo trudnej sytuacji, jaka dotyka wszystkich Polaków. Jednak w czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jego skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania - czytamy w apelu Lasów Państwowych zamieszczonym na ich profilu społecznościowym.

 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama