UWAGA!

Uchodźcy z Ukrainy

 
Elbląg, Uchodźcy z Ukrainy
fot. (arch. portEl.pl)

Wczoraj (21 sierpnia) dwoje obywateli Ukrainy podczas odprawy granicznej złożyło wnioski o status uchodźcy w Polsce. 80- letnia kobieta i towarzyszący jej 54-letni syn przekroczyli granicę w Grzechotkach.

Podróżni już w pierwszym kontakcie z kontrolerem Straży Granicznej poprosili o pomoc. Przyznali, że boją się o swoje bezpieczeństwo w rodzinnym mieście w obwodzie donieckim. Byli świadkami bombardowań i ostrzeliwania miasta. Podjęli decyzję o wyjeździe do Polski, gdzie na stałe mieszka drugi syn kobiety. Musieli zostawić cały dorobek życia i zdecydowali się na przejazd do Kaliningradu, gdzie czekał na nich syn i brat.
       Funkcjonariusze przyjęli wnioski cudzoziemców o nadanie statusu uchodźcy, wydali tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemcom oraz, zgodnie z procedurą, skierowali do otwartego ośrodka recepcyjnego.
      
por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Podziękować i wygonić !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  14
  Himotro(2014-08-22)
 • Wojna na Ukrainie jest w kilku miastach, to tak jakby ktoś w Polsce była wojna w Zakopanym a my z Elbląga byśmy uciekali do Rusków :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  13
  hehehehhe(2014-08-22)
 • ściemniają i faktycznie chcą dalej na Zachód, w Polsce na szczęście nikt nie chce zostawać.
 • ucieczka z Ukrainy przez Rosję, nie prościej przez Medykę ?
 • Z mi la checia przygarne ukrainca niz goscia ktory mi krew wypija w tym Elblagu Zaczac od (po)lityki na reszcie kończaC
 • Nie wpuszczajcie ich do kraju. Rozkręcili zadymę u siebie i teraz proszą o status uchodźcy kpina. Zaczyna się, tak jak z ciapakami. Zalali całą Europę i teraz jest problem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  11
  Myślący(2014-08-22)
 • życzę autorom niechętnych wpisów, żeby wyobrazili sobie siebie w takiej sytuacji, oczywiście jak wytrzeźwieją, jutro.
 • Dlaczego nie pojechali do Kijowa?Przecież tam - wg. mediów społecznościowych - jest już jurysdykcja Zachodu. Tam nikt do nikogo nie strzela. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  BZK3699(2014-08-23)
 • Oby się odnaleźli w nowej rzeczywistości. A do ewentualnych d3bili piszących idi0tyczne komentarze - otórz nasi dziadowie i pradziadowie robili dokładnie to samo - dlatego jest tyle Polonii od Australii przez zach. Europę po najdalsze zakątki Brazylii. .. ale cóż, jak się jest gimazjalnym półgłowkiem z iq ślimaka winniczka i pamięcią długotrwałą nadszarpniętą przez chemiczne dopalacze - cóż. .. no comments
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  PolskiAnarchista(2014-08-23)
 • Dlaczego nie pojechali do Kijowa? A dlaczego połowa młodych elblążan nie pojechała do Warszawy, gdzie też jest " jurysdykcja zachodu" , tylko do Londynu, Amsterdamu czy Berlina?; ] pozdrowienia dla wielkich sfrustrowanych myślicieli; )
 • Nie potrafisz odróżnić uchodźcy od człowieka, który wyjeżdża pracować.
 • Śmiać mi się chce z tych wszystkich komentarzy. 80 letnia kobieta i 54 letni mężczyzna przyjechali za pracą albo dalej emigrować na zachód. Oni chcą spokoju i stabilizacji. A jak jeszcze tu mają rodzinę to gdzie mają jechać ? Ja też w takiej sytuacji uciekała bym najdalej jak tylko można.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  jacoś(2014-08-23)
Reklama