UWAGA!

Uczniowie o zdrowym życiu

29 maja w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbył się rejonowy etap XIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Wzięli w nim udział uczniowie szkół średnich, którzy w eliminacjach szkolnych zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Olimpiada była podsumowaniem całorocznej pracy w zakresie edukacji zdrowotnej.

W olimpiadzie udział wzięli uczniowie elbląskich szkół, którzy przez cały rok uczestniczyli w zajęciach z zakresu promocji zdrowia. Szkoły organizowały eliminacje wewnętrzne, a ich laureaci mieli okazję wykazać się swoja wiedzą podczas etapu rejonowego. Olimpiada była podsumowaniem wiadomości z zakresu edukacji zdrowotnej. Obejmowała między innymi zagadnienia z propagowania zdrowego stylu życia bez nałogów, zapobiegania AIDS i pozostałym chorobom zakaźnym, udzielania pierwszej pomocy, a także sprawdzała umiejętność uczniów w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.
     Etap rejonowy XIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia wygrała Elżbieta Klepacz, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Elblągu. W finałowej dziesiątce, która zakwalifikowała się do etapu okręgowego, znaleźli się również: Katarzyna Kowal (II LO), Kinga Biskup (I LO), Anna Gosk (I LO), Katarzyna Celmer (Zespół Szkół Gastronomicznych), Agnieszka Lewandowska (ZSE), Iza Miryn (II LO), Agnieszka Mieczkowska (I LO), Agnieszka Bajor (ZSG) i Krzysztof Sobczyński (ZSG).
     Olimpiadę zorganizował Urząd Miejski w Elblągu przy współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama