UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie wspominają poległych żołnierzy

 
Elbląg, Uczniowie wspominają poległych żołnierzy
(fot. Aleksandara Czupryn)

    Święto Zmarłych to czas wspomnień, zadumy i pamięci o wszystkich, których już z nami nie ma, ale na zawsze pozostaną w naszych sercach. O żołnierzach pamiętają uczniowie elbląskiego "ekonomika".

Uczniowie klas Technik - Logistyk Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, czyli klas wojskowych, w przededniu Święta Zmarłych odwiedzili grób sierż. Tomasza Murkowskiego, który poległ 11 listopada 2006 roku, wykonując zadania w ramach VII Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Iraku. Przywołaliśmy pamięć Tomasza, wspominając lata jego służby w 13. Elbląskim Pułku Przeciwlotniczym, a jednocześnie przybliżając młodzieży, czym była misja w Iraku i Afganistanie, Kosowie, Libanie czy Gruzji. Wspominaliśmy tych, którzy polegli wykonując zadania służbowe zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Umówiliśmy się także, że za 20 lat dzisiejsi uczniowie przyjdą na groby żołnierzy AK, Aliantów, czy też tych poległych już w czasie pokoju i opowiedzą swoim dzieciom dlaczego zapalają te znicze. Ta pamięć jest przecież tak bardzo potrzeba dziś, ale i jutro.

Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Śwìęto Zmarłych to mogło być np w starożytnym Egipcie. U nas jest Święto Wszystkich Świętych co komunistom nie chciało przejść przez gardło więc mówili Święto Zmarłych i jak widać niektórym tak zostało.
 • "A kto umarl ten nie zyje". Zmarli nie maja zadnego swieta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  sfinkamorska(2019-11-01)
 • u nas były od tysiącleci i są - Dziady, czyli święto naszych przodków i praprzodków, którego (jak i wielu innych) nie udało się wyplenić watykanowi, dlatego musiano je przemalować od kilku wieków. .. no a komuna to swoją drogą. ..
 • RobertKoliński I znów te same, militarystyczne brednie, co w artykule obok. Powtórzę zatem: Dwie sprawy - po pierwsze, to oficjalną nazwą kraju jest Republika Iraku i jest on państwem federalnym, ustrojową demokracją parlamentarną; w dodatku nigdy nie był on żadną "republiką islamską" (wcześniej był m. in. monarchią konstytucyjną, brytyjską kolonią, zaś w czasach pre-kolonialnych wchodził w skład Imperium Osmańskiego). Proszę nie uprawiać (zwłaszcza na taką okoliczność) głupawej, religianckiej, szowinistycznej propagandy wojennej i anty-islamskiej oraz nie rozpowszechniać zwyczajnych głupot. Po drugie, to warto też pamiętać przy tej okazji o wszystkich ofiarach nielegalnej (!), bandyckiej agresji na Irak, w której wzięli udział m. in. polscy najeźdźcy, i ponad 1.5 mln cywilnych ofiar, mieszkańców tego kraju, którzy również oddali swoje młode (i nie tylko) życie za niewinność oraz chciwość zachodnich agresorów i okupantów irackiej ziemi. Hashtagi: #irak,#agresja,#neokolonializm,#yanksGoHome
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  RobertKoliński(2019-11-02)
 • Tylko demilitaryzacja Polski, neutralność jak w Szwecji i jesteśmy bogaci !!!!! Na nas już nikt nie napadnie ! Zboża produkuje się już tyle w świecie że trzeba go wyrzucać do mórz !!! W Polsce w 90 % są firmy zachodnie i żadna z nich nie będzie napadał na siebie. .. .!!!! Rosjanie są jedynymi Słowianami którzy nas jeszcze lubią. .. .i nigdy już nie napadną, chyba że w kolejkach do naszych sklepów ! NIe dajmy sie ponieść demagogii " Kaczorów" KTÓRZY TOPIĄ ms. Polonia. .. . @ WolVO
 • A Pan Zbigniew to taki etatowy rzecznik MON w Elblągu ?? Co do Iraku, interwencja była bez rezolucji ONZ do interwencji USA zgłosili się chętne kraje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  No cóż ...(2019-11-03)
Reklama