UWAGA!

Uczniowie za Unią

 Elbląg, 80 proc. uczniów II LO widzi Polskę w Unii Europejskiej
80 proc. uczniów II LO widzi Polskę w Unii Europejskiej

80 proc. uczniów biorących udział w dzisiejszym referendum zorganizowanym w II Liceum Ogólnokształcących widzi Polskę w Unii Europejskiej.

Referendum trwało trzy godziny. Uprawnionych do głosowania było ok. 950 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształących nr 2 w Elblągu. Frekwencja wyniosła 41,9 procent.
     Uczniowie mieli odpowiedzieć na dwa pytania: „Czy chcesz, aby Polska była członkiem Unii Europejskiej” oraz „Czy zgadzasz się na wprowadzenie w Polsce wspólnej waluty euro”.
     Twierdząco na pierwsze pytanie odpowiedziało 80 proc. uczniów. Niespełna 20 proc. odpowiedziało, że nie.
     W drugim pytaniu uczniowie nie byli już tak zgodni. Wspólny system walutowy podoba się 68 proc. uczniów. Nie dla euro w Polsce powiedziało 31,9 proc.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Prosze, prosze!!! To jest iście królewska szkoła! Zawsze jakieś ciekawe inicjatywy. Panie Andrzeju, gratuluję "ciału pedagogicznemu". Wszak II LO w Elblągu było pierwsze, a poziom pierwszego jest o 10m (n.p.m.) niższy od drugiego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-02-16)
 • O poziomie nauczania w pierwszym Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu świadczą wyniki badań przeprowadzonych na ten temat w roku szkolnym 1999/2000. Inicjatywa tego typu zorganizowana została w I LO, w nieco innej formie, w roku 1998. Wiem, że I LO ma klasę i nie wszystkie osiągnięcia prezentuje na forum. Tego typu inicjatywy nie są priorytetem w tej szkole. To tylko zabawa. Jak jest z nauką przekonać można się na podstawie corocznych wyników! Proszę najpierw sprawdzić te a następnie wyciągnąć wnioski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-02-24)
Reklama