UWAGA!

Udogodnienia na przystankach

 Elbląg, Na niektórych przystankach pojawią sie biletomaty
Na niektórych przystankach pojawią sie biletomaty (fot. Anna Dembińska)

Tablice informacji pasażerskiej i biletomaty zostaną zamontowane na przystankach przy placu Słowiańskim oraz na skrzyżowaniu przy Centrum Handlowym. W ten sposób  miasto zyska dwa nowe węzły przesiadkowe.

Miasto chce utworzyć kolejny węzeł przesiadkowy na skrzyżowaniu przy Centrum Handlowym „Ogrody”. Pod tą, trochę na wyrost nazwaną, inwestycją kryje się zakup i montaż tablicy informacji pasażerskiej, biletomatu oraz wymianę na LED źródeł światła na pętli autobusowo-tramwajowej przy ul. Ogólnej.

Dodatkowo przystanki przy placu Słowiańskim zostaną nazwane węzłem przesiadkowym i wyposażone w tablice informacji pasażerskiej oraz biletomaty. Zostaną wymienione także wiaty przystankowe.

W trakcie prac wykonawca będzie musiał zapewnić przejezdność w obrębie wykonywanej inwestycji oraz zminimalizować utrudnienia w ruchu. Obie inwestycje wchodzą w zakres trzeciego etapu zadania pn. „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonanie tej inwestycji. Szacunkowy koszt inwestycji powinniśmy poznać 18 maja, kiedy nastąpi otwarcie ofert.

Najlepsza oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.) i okresu gwarancji (40 proc.).

SM

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A widzieliście, gdzie na placu dworcowym umiejscowili tablice odjazdów i biletomat? Oni tam w tym ZKM musza niezłe pić i gdzie kieliszek uderzy tam stawiają biletomat z tablica.
 • @Gosc6373 - dlatego nastepne tablice powinny byc postawione w srodku carefoura tak dla zasady
 • Puknijcie się w te czachy. Kto przesiadzie się z wygodnego samochodu, bezpiecznego do tego złomu zwanego tramwaj. Obiecaliscie że gdy zakupicie nowe tramwaje TO konstale znikną i co KLAMCY. ZŁOM JEZDZI. Te przystanki tramwajowe na zdjęciu to porażka, nie oslaniaja przed deszczem i wiatrem. Nadal brak jest tablic świetlnych z odjazdami tramwaju. W innych miastach są zamontowane na slupach obok przystanku a w Elbląg zacofanie.
 • Nadal w zkm Elbląg nie rozumiecie na czym polega nowoczesne komunikacja. Poświęcamy was, nowe trasy tramwajowe na cały Elbląg. Nowe pojazdy wszystkie, nowe przystanki i tablice elektryczne. DOTARŁO WATPIMY.
 • Rok 2020 autobusy bez klimy, tramwaje bez klimy. Elbląg się stacza na dno nadal. A w olsztynie buduje nowe dwie linie tramwajowe, kupują Nowe długie tramwaje.
 • Redakcja! zróbcie repprtaz o wycince drzew w bazantarni. Naprzeciwkp zielomego domu polacie wyciętych drzew. Wazne ze on ma za płotem opal na zime?! Pisalalm maile dp zarzadu drog i zieleni. Mydla oczy klstwami!!!!!ludzie nie sa glupi
 • Boże oni w tym ZKM nie rozumieją co to jest węzeł przesiadkowy a używają tego pojęcia. Jedźcie do pobliskiego Gdańska zobaczyć czym jest węzeł przesiadkowy.
 • Latem w maseczkach, (bo w nich będziemy chodzić, aż do wynalezienia szczepionki i zaszczepiania całej populacji )w autobusach, tramwajach bez klimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  ATUT .(2020-04-27)
 • Nie ma naprawdę większych, istotniejszych wydatków dla Miasta ?? Jak to w końcu jest, niby nie ma kasy a jednak jest ???
 • Przecież było, jest i będzie że nigdy nie chodzi o wygodę pasażera tylko o pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  0
  pasażer(2020-04-27)
 • Wiaty nie będą potrzebne gdyby w tych tzw miejscach przesiadkowych były na stałe zrobione pół rury. Widzieliśmy to w innych miastach, tramwaj wjeżdża i wszystko jest osłonięte typ tunelu nad torami. SWIETNA SPRAWA taki tunel chroni przed wiatrem i deszczem, śniegiem.
 • Przecież widać od razu że w tych projektach chodzi o zdobycie kasy z unii. .. W sumie tylko sie cieszyć że coś próbują wyciągnąć dla Elbląga Hashtagi: #Plimo
Reklama