UWAGA!

Ulgi dla dużej rodziny

 
Elbląg, Dzisiejsza sesja
Dzisiejsza sesja (fot. WS).

Wiceprezydent Marek Pruszak wystąpił podczas dzisiejszej (26 września) sesji Rady Miejskiej z inicjatywą wprowadzenia w Elblągu karty dużej rodziny. Rodziny posiadające troje dzieci i więcej poniżej 18 roku życia korzystałyby z pewnych ulg finansowych, korzystając m.in. z ofert kulturalnej i sportowej.

Propozycja dotyczyłaby przede wszystkim oferty miejskich placówek i instytucji kulturalnych i sportowych, ale Marek Pruszak wyraził nadzieję, że do projektu przystąpią także inne podmioty.
       Według informacji wiceprezydenta Pruszaka, w Elblągu mieszkają 602 rodziny z trójką dzieci poniżej 18 roku życia i 121 rodzin z czwórką i większą liczbą takich dzieci. Straty wynikające ze stosowania karty dużej rodziny placówkom i instytucjom rekompensowałoby miasto.
       - Nie są to jakieś ogromne pieniądze – przekonywał Marek Pruszak. - Olsztyn, w którym karta dużej rodziny już funkcjonuje, kosztuje to miasto niespełna 100 tys. zł rocznie, a to przecież większe miasto od Elbląga.
       Wiceprezydent zapowiedział, że do końca października specjalny zespół przedstawi propozycje funkcjonowania karty dużej rodziny w Elblągu. Karta miałaby wejść w życie od stycznia 2014 r.
      
      
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • taj
 • Fajnie by było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  swdfrgbnh(2013-09-26)
 • Że 4-osobowa rodzina razem wybrałaby się do kina? Podejrzewam, że jeśli taka rodzina jest w na tyle dobrej sytuacji finansowej, że w ogóle rozważa taki sposób spędzania wolnego czasu to oni o ulgach nawet myśleć nie będą. Prawdopodobnie rzeczywistość jest jednak inna i wielodzietne rodziny raczej szukają pieniędzy na szkolne wyprawki, na ubrania dla dzieci, na codzienne wydatki, a nie kasy na basen czy kino dla całej rodziny. Prędzej te dzieci pojawią się w tego typu miejscach z całą klasą niż z całym rodzeństwem. Propozycja wg mnie to ściemnianie, że cokolwiek się robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  oby_watel(2013-09-26)
 • Jestem tego samego zdania co oby_watel
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Czytelnik_MOBI_52014(2013-09-26)
 • do MAGDA Czy rodzina z trójką dzieci to według ciebie to patologia, pewnie sama jesteś z patologicznej rodziny gdzie wóda i szeks to normalka patologiczna MAGDO
 • Magda mieszka w barakach na skrzydlatej dlatego wielodzietność kojarzy z patologią dla niej nie istnieje inne pojęcie wielodzietności. A ten program p. Pruszak nie jest programem, którego potrzebują rodziny wielodzietne, wzorce bierzcie z zachodu. Kiedyś te dzieciaki wyjadą bo nie będą chciały płacić podatków na takich jak Magda ze skrzydlatej i jej podobni.
 • Mam 3 dzieci - nie korzystam z zasiłków, nie dostaję rodzinnego, nie reprezentuję tzw. patologii. Znam kilka a może nawet kilkanaście rodzin z 3 dzieci (lub więcej) - szczęśliwe, kochające się, radzące sobie, nie korzystające z profitów, których w naszym państwie ze świecą szukać, bo są dla ludzi o naprawdę małych dochodach. Czy potrzebuję ulg na rozrywki w mieście? Nie sądzę, żeby zniżki wpłynęły na większą częstotliwość uczestnictwa w imprezach kulturalnych. Rzeczywiście większa byłaby pomoc przy podręcznikach itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  Zazula(2013-09-26)
 • chcesz kasy to sobie zarób-chcesz dzieci to też na nie zarób a nie dzieci narobić i państwo ma utrzymać a ci co dzieci nie mają złotówki nie dostaną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  10
  Czytelnik_MOBI_39085(2013-09-26)
 • Już dawno zapowiadana obietnica wyborcza. .. Wierzę, że jednak dopną swego - zawsze to większe oszczędności dla mojej rodziny(3 dzieci) - niestety na basen narazie ich nie zapisałem, bo cenią się, wyjscie do kina, teatru. .. nikt nie bierze pod uwagę tego, że to już jest mała grupka i warto byłoby zachęcić do częstszego obcowania z kulturą czy też z zajęć sportowych rodziny wielodzietne - to też jest zachęta dla tych, którzy chcieliby mieć więcej dzieci, niech wiedzą, że ich potrzeby, choć w minimalnym stopniu, ktoś zauważa i wspiera. BRAWO PRUSZAK-znów masz szansę na mój głos w przyszłym roku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  żadna-patologia(2013-09-26)
 • a jak ktoś ma dwoje dzieci i jedno z rodziców pracuje za 1600 to juz jest bogaczem? kpina i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  waldekkkkk(2013-09-27)
 • Poczytajcie trochę jak jest w innych miastach, a nie tylko krytykować. Ta karta to fajna sprawa, jeśli dołączą się też prywatni przedsiębiorcy. W Olsztynie np. CCC oferuje 30% zniżki, dużo księgarni, sklepów z odzieżą itp. Naprawdę dobra inicjatywa.
 • Wg. Ciebie rodziny wieloletnie to patologia? Moim zdaniem powinnaś się leczyć. Niż demograficzny, więcej trupów niż urodzonych w naszym kraju, a Ty głosisz hasła, że trójka i czwórka dzieci to patologia?
Reklama