UWAGA!

Ulice pod okiem kamery

 Elbląg, Na tym skrzyżowaniu zostaną zamontowane kamery
Na tym skrzyżowaniu zostaną zamontowane kamery

Na razie na dwóch elbląskich skrzyżowaniach zostaną zamontowane kamery: ul. płk. Dąbka z ul. Piłsudskiego oraz płk. Dąbka z ul. Królewiecką, 12 Lutego i Nowowiejską.

Właśnie te dwa skrzyżowania uznano za najbardziej niebezpieczne w Elblągu. Dochodzi tu do sporej liczby wypadków, a dwupasmowa puł. Dąbka sprawia, że kierowcy chętniej przekraczają dozwolną prędkość.
     Na każdym skrzyżowaniu do końca kwietnia pojawią się po dwie kamery, niezależnie od siebie sterowane. Pracę kamer nadzorować będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Tysiąclecia. Jednak kamery nie będą rejestrowały szybkości jazdy samochodów. Ich głównym zadaniem jest skrócenie czasu interwencji policji, która dzięki kamerom na bieżąco będzie wiedziała co dzieje się na obu skrzyżowaniach
     Pierwszy etap inwestycji zakończy się 15 kwietnia. Wcześniej na posiedzeniu Rady Programowej „Bezpieczny Elbląg” zostaną wybrane kolejne niebezpieczne miejsca, przy których staną kolejny kamery.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo potrzebne są też światła na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza - Ogrodowa. Systematycznie dochodzi tam do wypadków (ostatni 22.01.2001). Wyjeżdzający z ulicy Ogrodowej mają słabą widoczność na ulicę bardzo ruchliwą ulicę Mickiewicza.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Mieszkaniec ul. Ogrodowej(2001-01-23)
Reklama