UWAGA!

Ulotki trafią do mieszkańców Elbląga

 
Elbląg, Ulotki trafią do mieszkańców Elbląga
fot. nadesłana

Elbląska policja wydała ponad 3 tys. ulotek informacyjnych. Teraz trafią one do mieszkańców. Ulotki, a właściwie ich treść przeznaczona jest głównie dla seniorów.

Ma ona bowiem ostrzegać przed oszustami, którzy podają się za policjantów, funkcjonariuszy cbś i chcą wyłudzić oraz często wyłudzają od osób starszych spore kwoty pieniędzy. Głównym celem jest informowanie o tym mechanizmie oszustwa i ostrzeganie.
       Ulotki trafią do przychodni, aptek oraz innych miejsc gdzie przychodzą seniorzy. Będą także trafiały do skrzynek na listy. Ich kolportażem zajmą się po części również policjanci dzielnicowi.
       - Chcemy ostrzegać o tym oszustwie osoby, które na co dzień nie korzystają z internetu – mówi podinsp. Piotr Cioła naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. – Stąd pomysł ulotki. Ponadto, mimo kampanii medialnej w internecie, radiu i telewizji, w dalszym ciągu osoby starsze dają się „nabrać” oszustom podającym się za policjantów czy funkcjonariuszy cbś.
       Nierzadko kwoty jakie te osoby wypłacają i przekazują nieznanej osobie podającej się za policjanta sięgają 20-30 tysięcy złotych. Zdarza się ze są to wieloletnie oszczędności. Zdarzały się także przypadki, że osoby, do których docierali oszuści nie mając pieniędzy szły do banku po kredyt, a otrzymaną gotówkę przekazywały oszustom.
       Druga strona ulotki ostrzega przed innym procederem a mianowicie podpisaniem niekorzystnej umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych, energetycznych lub zmianą operatora tych usług.
       Druk ulotek został sfinansowany z miejskiego programu Bezpieczny Elbląg oraz Bezpieczny Senior.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jakim trzeba być inwalidą umysłowym aby dać sie oszukać metodą "na wnuczka" ale co tu się dziwić skoro ci sami seniorzy połowe emerytury wysyłają dla ojca dyrektora, oj doczekaliśmy się elektoratu prawdopodobnie przyszłej władzy w naszym kraju
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    biadanambiada(2015-10-07)
Reklama