UWAGA!

Ułóż się do rodzinnego zdjęcia w herb swojego miasta

W sobotę 21 czerwca, podczas Dni Elbląga, mieszkańcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w zdjęciu, które będzie o tyle niezwykłe, że będzie przedstawiać herb Elbląga. Pozować będziemy na Wyspie Spichrzów przy ulicy Warszawskiej.

Ustawianie do fotografii zacznie się o godzinie 15.30, zdjęcie natomiast zostanie zrobione godzinę później. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Elbląg Europa oraz „Tygodnik Elbląski”, piątkowy dodatek „Polski Dziennika Bałtyckiego”.
     Każdy z pozujących będzie mógł odnaleźć swoją twarz na plakacie wydrukowanym w „Tygodniku Elbląskim”, organizatorzy planują też zamieszczenie billboardów ze zdjęciem na mieście. To pamiątka, która zostanie na długie lata.
     - Pomysł na zdjęcie elblążan przyszedł mi do głowy, kiedy w latach 90. pojawiły się pierwsze takie zdjęcia mieszkańców innych miast - mówi Wojciech Ławrynowicz ze Stowarzyszenia Elbląg Europa.
     - Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ może integrować elbląską społeczność. Zdjęcie w symboliczny sposób pokazuje siłę mieszkańców, a jednocześnie poprzez odniesienie do herbu może pokazać, że symbole miasta nie są czymś martwym i mało interesującym - uważa Milena Strehlau, współorganizatorka.
     Aby utworzyć herb, zachęcamy do ubrania się w stroje białe lub czerwone. Oczywiście, osoby nieprzebrane również mogą wziąć udział w zdjęciu, będą tworzyć tło wokół herbu. Prosimy o nieprzynoszenie specjalnie na ta okazję transparentów, gdyż będą one zasłaniać osoby z tyłu, a przecież każdy powinien być widoczny na rodzinnym zdjęciu elblążan. Na uczestników zdjęcia czekają atrakcyjne konkursy z nagrodami, o niektórych możesz już się dowiedzieć z Radia El oraz z elbląskiej telewizji.
     Partnerami zdjęcia są Urząd Miasta w Elblągu oraz Hufiec Elbląg ZHP.
Michalina Piskorz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama