UWAGA!

Upamiętnią Leszka Czyżewskiego

 Elbląg, Leszek Czyżewski,
Leszek Czyżewski, fot. arch. Starostwa Powiatowego w Elblągu

Radni powiatu elbląskiego zdecydowali o upamiętnieniu zmarłego niedawno Leszka Czyżewskiego, dyrektora Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych oraz wieloletniego wychowawcę w Domu Dziecka "Orle Gniazdo" w Marwicy.

Tablica pamiątkowa poświęcona Leszkowi Czyżewskiemu zostanie umieszczona w czerwcu na ścianie budynku Placówki Opiekuńczo Wychowawczej "Zakątek" w Zielonce Pasłęckiej – tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Elbląskiego.

Przypomnijmy. Leszek Czyżewski zmarł 13 stycznia br. po walce z ciężką chorobą. Miał 46 lat. Był między innymi twórcą ADeHaDowa - wypoczynku i obozów terapeutycznych dla dzieci z ADHD, ODD, Zespołem Aspergera. Był pedagogiem, socjoterapeutą, dydaktykiem, od bardzo wielu lat związany był z Placówką Opiekuńczo - Wychowawczą "Orle Gniazdo" w Marwicy oraz "Samodzielnym Mieszkaniem" w Pasłęku, jako wychowawca i opiekun prawny wielu wychowanków - obecnie pełnił funkcję dyrektora Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Leszek Czyżewski to również były pracownik Centrum CBT Elbląg, pracujący w terapii dzieci i młodzieży, członek Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w Elblągu, w strukturach którego m.in. szkolił kandydatów na rodziców zastępczych.

Czytaj również: Pomagał tym, którzy utracili rodziców

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • nie dawno pożednalismy wychowawce harcerskiej młodziezy elbląga, całe swe zycie spedził z harcerzami był wodniakiem jak i opiekunem harcerzy na obozach podeszły wiek nie pozwolił mu juz na prace na obozach harcerskich mjłodzi harcerze uczcili to odejscie swego starego drucha stefana walasa alertem
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    PRZYJACIEL(2021-04-26)
Reklama