UWAGA!

Uroczysta zbiórka Dowództwa 16 PDZ

 Elbląg, Uroczysta zbiórka Dowództwa 16 PDZ
fot. st. chor. Sławomir Tessar

11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. 10 listopada, w Sali Tradycji 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyła się uroczysta zbiórka Dowództwa Dywizji.

Po przyjęciu meldunku o gotowości do uroczystości przez Dowódcę 16 Dywizji, gen. dyw. dr Leszka Surawskiego i wprowadzeniu sztandaru, odczytano decyzje i rozkazy o wyróżnieniu żołnierzy i pracowników wojska odznaczeniami resortowymi. Odznaczenia wręczył Dowódca 16 Dywizji.
       Wyróżnieni zostali m. in. – Złotym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” – kpt. Jarosław Ankiewicz oraz Pan Grzegorz Nowaczyk. Srebrnym i brązowymi medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju” – st. chor. Piotr Lichtensztejn, ppłk Jarosław Różycki oraz kpt. Waldemar Pieróg.
       W czasie uroczystości, w swoim wystąpieniu, generał Surawski powiedział m. in. „Symboliczna data 11 listopada 1918 roku, to tylko koniec pewnego etapu, który uświadomił Polakom, że niepodległość jest możliwa i że stała się rzeczywistością. Jednocześnie 11 listopada, to początek trudnej drogi ku integracji państwowej różnych części przedrozbiorowej Rzeczypospolitej, to jednocześnie początek walki o uznanie tej wywalczonej niepodległości przez społeczeństwo międzynarodowe, co wcale nie było takie łatwe.”
       Na zakończenie, gen. dyw. dr Leszek Surawski pogratulował wszystkim wyróżnionym i życzył „spokojnego i radosnego świętowania”.
       W dniu 11 listopada, we wszystkich miastach garnizonowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w których udział weźmie asysta wojskowa, wystawiona przez jednostki naszej, 16 Dywizji.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Spójrzcie na nich obiektywnie i nadal wierzycie, że oni mogą nas przed czymś obroni? Chyba tylko przed moją teściową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  7
  rezerwista(2014-11-10)
 • do rezerwisty. .kolego a Ty taki rezerwista, że Ci sie nawet PRL rozpadł - taki byleś obrońca, heh :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  kuki876(2014-11-10)
 • A o której godzinie i gdzie się odbędą te uroczystości. Jak zwykle portel szczegóły poda po wekendzie. Niestety jakie miasto taki portal :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  j23nadaje(2014-11-10)
 • a na występ orkiestry nie wpuszczali pomimo że były wolne miejsca. Swoich wpuszczali z wejściówkami o których nikt nie wiedział. PRL ma sie dobrze.
 • Wyszkoleni w PRL-u, wygląd typowego statysty gotowego na ordery-OT TO takie wojsko mamy dziś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  cotojest(2014-11-10)
 • nie przebijecie pewnego ppor. .. .. .Tadzia K. .. .nawet odznaczenie, ,Wzorowy Inseminator, ,. .. posiadał na baretce. .. .. Wstążeczka jakby Virtutii. .. .. i dowódca 16 Dpanc. zieleniał ze złości. .. .i niewiedzy! Autentyk!
 • co to jest? baleronik!
Reklama