UWAGA!

Uroczyste obchody Dnia Weterana

 Elbląg, Uroczyste obchody Dnia Weterana
fot. archiwum 16 PDZ

29 maja po raz pierwszy obchodzić będziemy Dzień Weterana. Obchodom towarzyszyć będzie wiele uroczystości upamiętniających weteranów misji wojskowych.

Święto ustanowione zostało ustawą o weteranach działań poza granicami państwa
       Obchodom Dnia Weterana towarzyszyć będzie wiele uroczystości upamiętniających weteranów misji wojskowych.
       Wśród wielu imprez odbędzie się m. in. rowerowy Rajd Weterana. Uczestnicy rajdu wyruszą 24 maja z Elbląga i w pierwszym etapie dojadą do Bartoszyc. Następne etapy odbędą się: 25 maja Bartoszyce – Giżycko, 26 maja Giżycko – Pisz, 27 maja Pisz – Ostrołęka, 28 maja Ostrołęka – Rynia, zaś 29 maja, w trakcie ostatniego etapu uczestnicy rajdu wyjadą o godz. 9 z Rynii aby o godz. 11 przybyć pod Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdzie punktualnie o godz. 12 rozpoczną się centralne uroczystości z okazji Dnia Weterana. W ich trakcie m. in. zostanie wręczony sztandar Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.
       Ponadto 29 maja w Muzeum Wojska Polskiego nastąpi odsłonięcie tablic z nazwami miejsc stacjonowania Polskich Kontyngentów Wojskowych oraz złożenie wieńców pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy poległych w czasie misji. O godz. 14.30 zaplanowano spotkanie Ministra Obrony Narodowej, Pana Tomasza Siemoniaka z weteranami.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 PDZ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Weterani za dolce, ale jaja!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zal-bud(2012-05-23)
 • Ledwie ustawa weszła o weteranach, to i święto sobie zrobili ! Oj lubi się wojsko bawić, oj lubi ! Zastanawiam się jak to jest z gotowością bojową wojska i sprawnością fizyczną, bo jakoś nie widać tak jak kilkanaście lat temu by odbywały się jakieś ćwiczenia, biegi- nie mówiąc już o poligonach. Teraz inne czasy. Poligony odbywają się wirtualnie- w sztabach. Wojsko pusci wzmiankę o manewrach w tV, pokaże trzech umundurowanych pasibrzuchów przy laptopikach i sprawa załatwiona.
 • Do komentującego wyżej: Bardzo chętnie spotkam się z Toba i pobiegam, będziesz miał możliwośc sprawdzenia swojej kondycji na tle żołnierza.
 • Ale dziamdziaki ! Jakbym oglądała czołówkę "Żandarm na emeryturze". Gdzie im do mojego mężusia. .. Ech !
 • Chyba Ty miałbyś okazję sprawdzić swoją kondycję. , Jak chcesz sie mierzyć, to mozesz mnie spotkać na najbliższym Grand Prix Elbląga w Biegach Przełajowych.
 • będę jak zawsze.
 • Za weteranów ustawa powinna uznać nie tylko uczestników interwencji zbrojnych i okupacji niepodleglych państw Iraku i Afganistanu, ale także uczestników tłumienia zrywów niepodległościowych w Polsce z lat 1968,1970 i 1981.Choć sadząc po wysokości emerytur uczestników tamtych pacyfikacji można domniemywać że taka ustawa nieoficjalnie już istnieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Abd al Malik(2012-05-25)
Reklama