UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ustalali Kalendarz Świąt 2014

 
Elbląg, Ustalali Kalendarz Świąt 2014
fot. st. chor. Sławomir Tessar

15 stycznia, w Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, odbyło się robocze spotkanie, dotyczące opracowania „Kalendarza świąt państwowych, wojskowych oraz uroczystości patriotyczno – religijnych na 2014 rok”.

Dokument ten powstaje w naszym mieście od kilku już lat i jest wynikiem współpracy oraz corocznych uzgodnień i konsultacji pomiędzy Prezydentem Elbląga i przedstawicielami Departamentów Urzędu Miasta, Dowódcą 16 PDZ i Szefami Wydziałów Dowództwa Dywizji, Pełnomocnikiem Prezydenta Elbląga ds. Kombatantów, Przewodniczącym Rady Kombatantów, przedstawicielami służb mundurowych, środowisk kombatanckich oraz stowarzyszeń, organizacji i instytucji, które organizują lub są współorganizatorami w ciągu roku uroczystości o charakterze państwowym i patriotyczno – religijnym z udziałem wojska na terenie Elbląga i regionu, ale nie tylko. Dotyczy to także udziału Asysty Wojskowej i żołnierzy jednostek wojskowych 16 PDZ w zabezpieczeniu, na podstawie zawartych porozumień m. in. rocznicy nadania imienia i sztandaru Publicznemu Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu, obchodów Święta Pułku Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Starogardzie Gdańskim, „Dni Fromborka”, rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, Mławą czy też Szarży pod Krojantami. W trakcie dyskusji i konsultacji, zostają jednoznacznie określone terminy i miejsca przeprowadzenia uroczystości oraz siły i środki 16 Dywizji, zaangażowane do ich zabezpieczenia.
       Elbląg jest pierwszym miastem, w którym tego typu kalendarz – jako efekt konsultacji wszystkich środowisk społecznych – powstał kilka lat temu i stał się wzorcowym dokumentem, opracowywanym na terenie wielu innych miast.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama