UWAGA!

Ustąp, zanim pożałujesz

Mimo dobrego oznakowania i sygnalizacji świetlnej skrzyżowanie ul. płk. Dąbka z Węgrowską nadal sprawia kłopoty wielu kierowcom. W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Czytelnika film z samochodowej kamery z przykładami wymuszenia pierwszeństwa w tym miejscu. Dlatego razem z Komendą Miejską Policji w Elblągu przygotowaliśmy krótki film wyjaśniający, jak należy się na tym skrzyżowaniu zachować.

W 2018 roku elbląscy policjanci odnotowali na skrzyżowaniu ul. płk. Dąbka i Węgrowskiej 10 przypadków, w których wskutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doszło do wypadku lub kolizji. W tym roku do takich zdarzeń doszło już trzykrotnie. I to mimo dobrego oznakowania i działającej sygnalizacji świetlnej.
       - Wjeżdżając na skrzyżowanie od strony centrum miasta i skręcając przy zielonym świetle w lewo w ulicę Węgrowską, musimy ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierowcom nadjeżdżającym od strony Zawady. Jadąc od strony ul. Węgrowskiej i skręcając w lewo w kierunku al. Jana Pawła II też musimy ustąpić pierwszeństwa przejazdu autom, które wyjeżdżają z centrum handlowego – wyjaśnia Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       Kierowcy skręcający ul. płk. Dąbka w Węgrowską, muszą też ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, bo motorniczy wówczas też ma zielone światło.
       O tym, jak poruszać się po tym skrzyżowaniu, opowiadamy w filmie, który przygotowaliśmy wspólnie z KMP Elbląg.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama