UWAGA!

Uwaga, jedzie tramwaj!

 
Elbląg, Kierowcy zapomnieli, że na stałe trasy wracają tramwaje
Kierowcy zapomnieli, że na stałe trasy wracają tramwaje (fot. nadesłana)

Trwające od wielu miesięcy remonty dróg spowodowały, że elblążanie odzwyczaili się od obecności tramwajów na ulicach miasta. Ich powrót już spowodował spory zamęt. Podczas próbnych, technicznych przejazdów dość często występowały sytuacje takie, jak ta widniejąca na zdjęciu. Auta zaparkowane zbyt blisko torowiska lub podążające tuż przed tramwajem - stąd apel zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu skrzyżowań, przejazdów i przejść z udziałem torowisk tramwajowych.

Na 29 października (wtorek) zaplanowano oddanie do użytku przebudowanych torowisk w ul. Królewieckiej, Browarnej i Obrońców Pokoju. Oznacza to, że na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 2, 4 i 5. Ze względu na równoczesne rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy ul. Browarnej, tj. wyłączenie z ruchu torowiska od zajezdni tramwajowej do skrzyżowania Królewiecka – Robotnicza, tramwaje linii nr 1 będą kursowały po skróconej trasie: zajezdnia Tramwajów Elbląskich – pętla Ogólna, a funkcjonowanie linii nr 3 zostanie zawieszone do czasu zakończenia robót.
       W zastępstwie, tramwaje linii nr 5 będą kursowały z większą częstotliwością, także w soboty i niedziele.
       Od soboty do niedzieli prowadzone były próbne, techniczne przejazdy, które pokazały, jak bardzo elblążanie odzwyczaili się od obecności tramwajów w niektórych rejonach miasta.

 


       - Apelujemy zarówno do pieszych, jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu skrzyżowań, przejazdów i przejść z udziałem torowisk tramwajowych - mówi Michał Górecki z ZKM. - Do kierowców parkujących przy ul. Królewieckiej w pobliżu torowiska, apelujemy o przestrzeganie znaków drogowych i nie blokowanie przejazdu. Ze względu na nadal trwające w pobliżu torowisk prace budowlane, a także na regulację sygnalizacji świetlnej oraz możliwość wystąpienia innych utrudnień w ruchu tramwajów, zwracamy uwagę na możliwość wystąpienia rozbieżności w stosunku do zaplanowanego rozkładu jazdy - zaznacza.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama