UWAGA!

Uwaga na oszustów

Elbląg, Uwaga na oszustów
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Niestety coraz częściej pojawiają się oszuści podszywający się pod pracowników ZUS. Musimy pamiętać, że Zakład nie wysyła swoich pracowników do domów klientów i nie organizuje spotkań w ich domach.

Oszuści kontaktują się telefonicznie z klientami ZUS w celu umówienia spotkania dotyczącego dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Zakład ostrzega: nie dzwonimy i nie odwiedzamy klientów w domach w sprawie dziedziczenia składek. Osoby chcące uzyskać informacje na ten temat lub porady z zakresu ubezpieczeń społecznych, mogą skorzystać z bezpłatnych porad ZUS osobiście na sali obsługi klienta lub poprzez kontakt telefoniczny pod numerem (22) 560 16 00.
       Kontakt Zakładu z klientem zawsze odbywa się osobiście w siedzibie Zakładu, listownie lub poprzez uwierzytelniony profil na PUE. Pracownicy ZUS odwiedzają klientów tylko w przypadku kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich – jest to jedyna sytuacja wizyty bez zapowiedzi. Pozostałe wizyty pracowników ZUS zawsze są zapowiedziane. Podawanie danych osobowych oszustom może zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS.
       Niestety, prób kolejnych oszustw ,,na pracownika ZUS” jest coraz więcej. Prosimy naszych klientów o zachowanie szczególnej ostrożności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub poprzez COT.
      
Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A pracownicy zus to nie jawni złodzieje ? Widocznie ktoś zwietrzył interes.
  • Hipokryci. Złodziej przestrzega przed złodziejem.
  • Największym utrapieniem i karą dla pracowników są ich kierownicy i dyrektorzy. Osoby zazwyczaj płci żeńskiej przed lub w trakcie menopauzy, rozchwiane emocjonalnie histeryczki, płaczące po kątach w pracy, stwarzające ponurą atmosferę obozu pracy w oparach absurdalnego wyścigu szczurów o 50 zł nagrody kwartalnej.
Reklama