UWAGA!

Uwaga na pieszych!

 
Elbląg, Uwaga na pieszych!

Policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania NURD, a więc te dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych.

Podczas działań skontrolowano 143 samochody oraz wylegitymowano 184 osoby. Policjanci ujawnili 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych. Było to m.in. nieustąpienie pierwszeństwa na oznakowanym przejściu. Zwracano również uwagę na wykroczenia popełniane przez samych pieszych. W tym przypadku było ich 39. W dużej większości to: przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz wchodzenie pod nadjeżdżający pojazd. W 98 przypadkach spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem karnym. Było tak za każdym razem gdy wykroczenie było rażące i wpływało na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
       Dodatkowo policjanci przeprowadzili ponad 200 badań na zawartość alkoholu. Ukarali 4 osoby piesze za brak elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz zatrzymali do kontroli jednego kierującego autem, który nie posiadał uprawnień. W tym przypadku za wspomniane wykroczenie grozi mandat w wysokości 500 złotych lub skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zatem statystycznie rzecz ujmując, piesi popełniali około 2-krotnie częściej wykroczenia drogowe niż kierowcy. Co było do przewidzenia, niedługo będzie piękna pogoda i rowerzyści wyjadą na drogi, wśród nich również jest wielu jeżdżących w sposób zagrażający im i innym uczestnikom ruchu. Strefa pozostająca poza kontrolą rodzi patologię. Dlatego należy pilnować wszystkich uczestników ruchu, pieszych, rowerzystów i i kierowców też. No może tych ostatnich ciut mniej bo przecież ja też jestem kierowcą heheh :). Gdyby ktoś nie zauważył przedostatnie zdanie jest oczywiście żartem.
 • A ostatnie?
 • Działania policji wobec czy może jednak przeciwko niechronionych uczestników ruchu drogowego? Z kierowcami jest ten problem, że jak nie ma policji w ich okolicy to prawo dla nich się generalnie, zazyczaj nie liczy dla co niektórych, więc stwierdzenie: piesi popełniali około 2-krotnie częściej wykroczenia drogowe niż kierowcy włożyłbym mimo wszystko między bajki;)
 • Warto również dodać, że pieszy może co najwyżej przejść na czerwonym albo poza wyznaczonymi miejscami do tego. Kierowca ma znacznie większe pole do popisu jeśli chodzi o łamanie przepisów drogowych.
 • Prosiłbym Panów Policjantów o stałą pracę, a nie okazjonalną akcję. Po za tym super i oby częściej. Gwarantuję, że to najlepszy sposób na szacunek u ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  PiotrM(2017-03-15)
 • @up (niepodpisany): No widzisz. .. i mimo tego, że (jak sam piszesz) "Kierowca ma znacznie większe pole do popisu jeśli chodzi o łamanie przepisów drogowych", to jednak piesi popełnili 2x więcej wykroczeń. Skoro mają mniej okazji do łamania przepisów, to chyba powinni rzadziej te przepisy łamać, prawda? Z całości wychodzi nam zatem jasno, że piesi NAGMINNIE łamią przepisy i - jak widać to w Twoim poście - nic sobie z tego nie robią, a wręcz nawet szukają winnych wśród innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Zennon(2017-03-15)
 • 200 badań i zero kierowców po alkoholu jakoś nie widać entuzjazmu wśród policji za to w w Bychawie (woj. lubelskie) dwóch policyjnych bandytów-pijaków spowodowało wypadek i uciekło z miejsca zdarzenie, jednego złapali po 3 dniach tak się ukrywał schlana świnia. Przypominam że policjantem jest się 2h/dobe. Czy komendanci nie widzą patologii ? Który to już raz pijany policjant na drodze? Dlaczego policjanci nie są kontrolowani przez drogówkę ? Który policjant drogówki ma w notesie rutynową kontrole swojego kumpla w mundurze ? Na co wy czekacie aż pijaki ludzi pozabijają na drodze ?
 • Policjanci popełniają dużo przestępstw jak picie alkoholu podczas służby, używanie narkotyków, złodziejstwo jak np. ostatnio podrabiane perfumy, zresztą tak wiele się słyszy w TV, gazetach jak i w internecie ile to patologii jest właśnie w policji. Dodajmy również o składaniu fałszywych zeznań, fabrykowaniu dowodów przez funkcjonariuszy tylko dlatego, że ktoś czasami zada policjantowi niewygodne pytanie a mu się to nie spodoba. Czy w tym naszym państwie zapanuje kiedykolwiek praworządność, uczciwość, bezstronność w policji, prokuraturach czy też w sądach???
Reklama