UWAGA!

Uwaga na portfele!

 
Elbląg, Uwaga na portfele!
fot. nadesłana

Przedświąteczny czas, zakupy, roztargnienie, zabieganie – to częste przyczyny utraty wartościowych przedmiotów. Zalicza się tez do nich portfel a właściwie jego zawartość: pieniądze i dokumenty. Oczywiście można go utracić w wyniku kradzieży lub innego nieprzyjemnego zdarzenia ale… bardzo często nasze nieostrożne zachowanie, ma bezpośredni wpływ na taką sytuację.

Mowa tu o pozostawianiu portfeli na kawiarnianych stolikach, sklepowych ladach, liniach kasowych lub w kurtkach, które trafiają do szatni lub na wieszak w lokalu.
       ortfel lub inna wartościowa rzecz powinna wrócić do właściciela. Jeżeli tak się nie stanie to osoba, która ją zabierze może odpowiadać za przywłaszczenie. Kodeks Karny przewiduje za taki czyn karę nawet do 3 lat pozbawiania wolności. Z policyjnej praktyki wynika, że często portfele giną w sklepach w trakcie robienia zakupów lub zaraz po nich. Zdarza się, że w trakcie pakowania sprawunków portfel zostanie odłożony obok i… już do nas nie wróci.
       Elbląscy policjanci zatrzymywali osoby nieletnie, które trudniły się tego typu kradzieżami. Zostawianie torebek, saszetek czy portfeli w sklepowym koszyku też nie jest rzadką praktyką i nie wróży niczego dobrego.
       Pamiętajmy o tym, że sprawca kradzieży oprócz pieniędzy pozyskuje także nasze dokumenty, a co za tym idzie również dane, które może wykorzystać.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama