UWAGA!

Uwaga na zmiany na Królewieckiej

 Elbląg, Zdj. nadesłane przez Czytelnika
Zdj. nadesłane przez Czytelnika

- W Elblągu niedaleko Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego szykuje się jakiś remont drogi, bo za przystankiem autobusowym w kierunku miasta powstało tymczasowe przejście dla pieszych. W mojej ocenie, przy aktualnej pogodzie i porze roku, przejście stwarza niebezpieczeństwo. Umiejscowienie przejścia bezpośrednio za przystankiem uniemożliwia kierowcy odpowiednią reakcję, gdy zauważy pieszego, kiedy na przystanku stoi autobus. Mam nadzieję, że uda się przejście zlokalizować w innym miejscu, nim dojdzie do jakiegoś wypadku – pisze nasz Czytelnik i prosi o interwencję w tej sprawie.

Przeniesienie przejścia dla pieszych ma związek z trwającą modernizacją ul. Fromborskiej, którą rozpoczęto w listopadzie. Przypomnijmy, że w ramach wykonywanych prac ma powstać rondo na skrzyżowaniu Fromborska-Królewiecka. Zostanie także położona nowa nawierzchnia i powstanie kolejna ścieżka rowerowa. W związku z wątpliwościami Czytelnika zwróciliśmy się z pytaniami do Urzędu Miejskiego w Elblągu. Dziś (22 stycznia) otrzymaliśmy odpowiedzi z Departamentu Zarząd Dróg.

- W związku z koniecznością tymczasowego zamknięcia przejścia dla pieszych przez ul. Królewiecką, znajdującym się przy ul. Metalowców (budowa kanalizacji deszczowej) oraz faktem, że najbliższe przejście znajduje się przy ul. Częstochowskiej, w celu skrócenia drogi pieszym zlokalizowano tymczasowe przejście przez ul. Królewiecką przy przystankach autobusowych. Lokalizacja tego przejścia dla pieszych jest zgodna z projektem tymczasowej organizacji ruchu zaopiniowanym przez Policję oraz zatwierdzonym przez organ zarządzający ruchem drogowym. Zgodnie z przedmiotowym projektem przejście te jest oznakowane znakami poziomymi oraz pionowymi znakami D-6 (przejście dla pieszych) usytuowanymi po obu stronach jezdni. Dodatkowo w związku z tym, że omawiany teren jest terenem budowy, ul. Królewiecka w tym obszarze oznakowana jest znakami ostrzegawczymi A-14 (roboty na drodze) oraz B-30 ograniczającym prędkość – czytamy w wiadomości z Zarządu Dróg.

  Elbląg, To przejście została tymczasowo wyłączone z użytkowanie
To przejście została tymczasowo wyłączone z użytkowanie (Fot. Anna Dembińska)

Urzędnicy zapowiadają, że po zakończeniu etapu prac związanych z budową kanalizacji deszczowej, na ul. Królewieckiej przywrócone zostanie funkcjonowanie dotychczasowego przejścia dla pieszych przy ul. Metalowców.

W związku z warunkami na drodze apelujemy do kierowców o ostrożność, nie tylko na ul. Królewieckiej. Tylko w tym tygodniu na portElu informowaliśmy o siedmiu wypadkach w Elblągu i okolicach.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda tylko że ludzie dalej przechodzą w miejscu nieczynnego przejścia dla pieszych a wręcz przebiegają przed maską samochodu a kierowcy trąbią to w zamian mają widok środkowego palca i to nawet od pań. Kwestia dni jak dojdzie do potrącenia.
 • A po co to rondo ??? Sygnalizacja by była 1000 razy lepsza. Skoro Policja nie widzi zagrożenia to niech teraz przy tych przejściach stoi i pilnuje bezpieczeństwa pieszych. Oni (z tego co donoszą media)widzą tylko zagrożenie w protestujących więc to gdzie jest usytuowane przejście dla pieszych jest nieistotne !!!!! Czasami się zastanawiam czy jest to Policja czy Milicja 😩???
 • bo rondo poprawiłoby przepustowość i płynność ruchu, w przeciwieństwie do sygnalizacji świetlnej
 • @tylko rondo - Jasne!!! Tylko kierowcy się liczą !!!! A co z pieszymi??? Maja się nauczyć fruwać ??? Skoro ma być po modernizacji nadal w tym samym miejscu to jak poprawi przepustowość ???? Zresztą trwają prace w Sejmie nad zmianą przepisów. Wystarczy 10 starszych osób chcących przejść przez ulicę i po przepustowości 😁😁
 • Znak B-30 Koniec zakazu używania sygnałów dźwiękowych, co to ma wspólnego z ograniczeniem prędkości?
 • Jak to jest że ci sami kierowcy którzy wyjeżdżają za wschodnią granicę zachowują się tam jak potulne baranki. Przepuszczają nie tylko pieszych ale i tych którzy chcą przejechać przez skrzyżowanie ustępując im pierwszeństwa ???? Ale jak już wrócą na swoje stare śmieci to pokazują jak może się zachowywać niedouczony kierowca i to niekoniecznie ten z rejestracją NEB czy NBR.
 • Po co rondo ???? Wystarczy nauczyć kultury naszych kierowców i nauczyć ich by przepuścić tych którzy chcą jechać w kierunku Milejewa-Fromborka. Czy to aż takie ciężkie do wykonania ?????
 • @WJ. - dostałeś fuka, od kobiety, i tak cię to oburza, a na jakiej zasadzie piesi mają wiedzieć, że jest nieczynne?
 • ale się znasz na tym, przepisy już się zmieniły, a te buźki swoim wnukom wyślij, żenada
 • Jest oznakowanie i nawet fotka przedstawia jak wygląda teraz te przejście. Chyba tylko ślepy nie zauważy tego oznakowania
 • Pieszych nie trzeba uczyć kultury? karać mandatami tych z telefonami/smartfonami, tak jest w kodeksie
 • Ale jesteś bystry!!!!Nie mówię o tych przepisach które już są a o tych które dopiero wejdą za parę miesięcy. Jak Ci taka babcia stanie 2 lub 3 kroki od przejścia to może wtedy zrozumiesz o czym mówię
Reklama